Reklama

Mężczyzna chce wyrzucić śmieci. Otwiera kontener i nie wierzy własnym oczom!

Pies_wyrzucony_na_smietnik dog-sad
© Pixabay.com

W andaluzyjskiej miejscowości Huelva doszło ostatnio do bardzo przykrej sytuacji, której ofiarą jest stary, schorowany terier. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 25.07.2019, 20:39, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Wyrzucony jak śmieć 

Mieszkaniec Bollullos del Condado w prowincji Huelva wyszedł wyrzucić śmieci. Kiedy zbliżył się do kontenera, usłyszał dochodzące z niego jęki. Otworzył pojemnik i znalazł wewnątrz małego, bezbronnego, wycieńczonego psa. Zabrał go ze śmietnika, napoił i nakarmił i natychmiast powiadomił regionalne stowarzyszenie pomocy zwierzętom (Colectivo  Animalista del Condado). 

„Jesteśmy wstrząśnięci. Ten maluch pilnie potrzebuje pomocy”  - mówią wolontariusze. 


Pies został brutalnie i bezlitośnie wrzucony do kontenera na śmieci, który stał w pełnym słońcu. W środku było bardzo gorąco. Nie wiadomo, ile czasu zwierzę spędziło wewnątrz. Mogło jednak umrzeć nie tylko od upału, ale również zostać przyduszone przez kolejne worki ze śmieciami lub zgniecione podczas wyładunku kontenera przez śmieciarkę. 

Stary pies o krok od śmierci 

Wyrzucony na śmietnik pies to yorkshire terier. Jest już mocno leciwy, o czym świadczy również bardzo zły stan jego uzębienia. Ma liczne rany na łapkach i bardzo boi się ludzi. Trudno mu się dziwić – na własnej skórze przekonał się, jak bardzo zły potrafi być człowiek. 

 

? Aviso URGENTE en Bollullos del Condado (Huelva) : ?Yorkshire tirado A UN CONTENEDOR DE BASURA? Un vecino de la...

Posted by Colectivo Animalista del Condado on Saturday, July 20, 2019

 

Pies nie został zaczipowany, dlatego nie można w łatwy sposób odnaleźć jego właściciela. Nie wiadomo, czy pies został przez niego faktycznie wyrzucony, czy może jest to jeden z nieodpowiedzialnych „żartów”.

Wolontariusze z Colectivo Animalista nadali psu imię Ringo i zajęli się nim bardzo dobrze. Pies został odrobaczony, zaszczepiony, a w tym tygodniu czeka go higiena dentystyczna i kastracja. 

Na zdjęciach możecie zobaczyć, że piesek ma się już całkiem nieźle: 

 

?El yorkshire abandonado en Bollullos del Condado (Huelva), dentro de un contenedor de basura, ya tiene nombre? Lo hemos...

Posted by Colectivo Animalista del Condado on Tuesday, July 23, 2019