Reklama

Dwa psy walczą z kobrą na śmierć i życie, by ochronić niemowlę (VIDEO)

Psy_walcza_z_kobra dog-sad
© YouTube / @ViralPress

Kiedy kobra skrada się, by wejść do domu, w którym śpi małe dziecko, dwa psy podejmują się bezkompromisowej obrony. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 25.07.2019, 15:15, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Jadowita kobra w ogrodzie

Roczna Skye spała sobie smacznie w swoim łóżeczku w mieście Kidapawan na Filipinach, kiedy w okolicy pojawiła się jadowita kobra. Z jej jadem dziecko nie miałoby żadnych szans. Na szczęście na posterunku były dwa psy – Moxie i Miley, które natychmiast przystąpiły do obrony i zaatakowały kobrę. 

Całe zajście zostało nagrane za pomocą kamery z monitoringu. Widać, że walka była długa i bardzo zacięta. Psy znakomicie współpracowały i cały czas starały się odciągać węża od wejścia do pomieszczenia, w którym spał maluch. 

Moxie pierwsza zauważyła węża i od razu rzuciła się do obrony. Po chwili przybiegła nieustępliwa Miley, która cały czas starała się zagryźć węża. W końcu po ponad dwóch minutach zaciętej walki wąż przestał się poruszać i zdechł. 

Miley odchodzi 

Niestety Miley została ugryziona przez jadowitą kobrę i nie przeżyła walki. Moxie została zaś oślepiona przez jad, który kobra wystrzeliła w jej kierunku. 

Kiedy ojciec dziecka, Jaime Selim obejrzał nagrania z kamery, nie mógł uwierzyć własnym oczom: „Moja żona i ja byliśmy w pracy. Kiedy opiekunka do dziecka powiedziała nam, co się stało, obejrzeliśmy nagrania. Byliśmy w szoku, ale jednocześnie jesteśmy bardzo dumni z naszych psów. Będzie nam bardzo brakowało Miley”