Reklama

Kot ginie. Kilka dni później dzwonek do drzwi wprawia opiekunkę w osłupienie

Zaginiony kot cat-wow © Facebook.com/Worthy Cat

Po czterech dniach od zaginięcia Lily, jej opiekunka prawie straciła nadzieję, że jeszcze ją zobaczy. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Lily to uroczy, dojrzały, 8-letni kot, który mieszka ze Stefanie Whitley przy Long Island w Nowym Jorku. Rodzina zaadoptowała ją jako dorosłego już kota, ale z miejsca wszyscy pokochali Lily. 
Jest to kotka bardzo samodzielna, która miewa swoje humory i ceni sobie niezależność, o czym rodzina Whitley miała się nieco boleśnie przekonać. 

Lily to indywidualistka. Kiedy chce się przytulać, domaga się pieszczot, ale kiedy nie chce, to nie da się jej nawet dotknąć – mówi Stefanie. 

Kot znika 

Jakiś czas temu rodzina przeniosła się na Long Island. Kot wydawał się zadomowiony, ale pewnego dnia po prostu zniknął. Stefanie przez kolejne dni szukała jej intensywnie. Objechali z mężem całą okolicę, nawołując kota. Rozkleili również ogłoszenia. 


Lily jest nieco jak pies. Reaguje na swoje imię – mówi opiekunka. 


Niestety cztery dni poszukiwań nie przyniosły rezultatów. Kiedy Stephanie zaczęła już tracić nadzieję, usłyszała powiadomienie, że ktoś jest pod drzwiami. Stephanie ma połączony dzwonek do drzwi z kamerą oraz systemem Alexa i kiedy ktoś znajduje się pod drzwiami i puka, obraz z kamery przesyłany jest na telewizor. 

Stephanie zerknęła na obraz i zamarła – na ekranie zobaczyła pyszczek Lily! Kot ewidentnie miauczał i wołał swoją ludzką mamę! 

Stephanie mówi, że był to niezapomniany moment, kiedy zobaczyła na ekranie telewizora pyszczek swojego ukochanego, zaginionego kota. Jakimś cudem, Lily znalazła drogę do domu i była na tyle sprytna, by odskoczyć i aktywować kamerę przed drzwiami. Na wypadek, gdyby  rodzina przeoczyła jej obraz, kot zaczął też głośno miauczeń, czym utwierdził Stephanie w przekonaniu, że rozpoznał swój dom. 

Rodzina natychmiast pobiegła do drzwi i wpuściła kota do środka. 

Opiekunka Lily jest przekonana, że kot rozumie działanie kamery przed drzwiami, bo podobno od swojego zniknięcia, używa jej regularnie. Kiedy wychodzi i chce wrócić do domu, staje pod drzwiami i skacze, by aktywować dzwonek – mówi opiekunka. 
Niesamowite, prawda? 

 

Missing Cat Reunites with Family After Using Home Doorbell Camera and Calling Out for 'Mom'

Posted by Worthy Cat on Saturday, September 17, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz