Reklama

Zardzewiały, stary golf, a w nim piętnaścioro mieszkańców. Szok!

KOt_mieszkajacy_w_samochodzie cat-sad © Facebook / @SWR Actuell

W Nadrenii - Palatynacie żyją Gaby i Samirah. Ich ekstremalna miłość do zwierząt sprawiła, że stały się praktycznie bezdomne. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 26.07.2019, 07:56, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

2 kobiety i 13 kotów w jednym samochodzie

Leciwy golf stał się hotelem dla Gaby i Samirah Schneider po tym, jak zostały wyeksmitowane z poprzedniego lokum. To, że matka (64 lat) z córką (35 lat) mieszkają w samochodzie, byłoby już samo w sobie wystarczająco ciężkie, ale kiedy uświadomimy sobie, że wraz z nimi mieszka 13 kotów, to sytuacja staje się już przerażająca! 

Kobiety straciły poprzednie mieszkanie w wyniku zadłużenia. Ich dom został zlicytowany, a nowy właściciel pozwolił im mieszkać kolejny rok. Ze względu jednak na to, że sytuacja kobiet nie ulegała zmianie, w końcu przeprowadzono eksmisję. 

Kobiety zamieszkały w samochodzie. Każdy, kto zaglądnie do stojącego na publicznym parkingu w Biedesheim samochodu, jest przerażony. Ze środka wygląda 13 par kocich oczu. Zwierzęta są stłoczone, a kuwetę mają w bagażniku. Tych, którzy niepokoją się ich stanem, musimy jednak uspokoić. Miasto przeprowadziło badania i koty są zupełnie zdrowe i nic im nie dolega. 

Miasto pomaga, ale kobiety nie chcą oddać kotów

Będące w trudnej sytuacji kobiety, zwróciły się o pomoc do miasta. Władze chciały pomóc, ale jedyny lokal, jaki zaoferowano rodzinie, był zbyt mały, by pomieścić je obie i 13 kotów. Gaby i Samirah musiałyby oddać aż 11 z nich. Na to, nie chcą się zgodzić. 

Co dalej z rodziną Schneider? 

Początkowo kobiety mieszkały w samochodzie na polnej drodze. Potem przeniosły go do Biedesheim, gdzie parkują bez zezwolenia. Okoliczni mieszkańcy skarżą się jednak na zapach oraz pozostawiane przez kobiety śmieci. Gmina chce przenieść kobiety, ale one nie chcą oddać kotów. 

„To są nasze dzieci, nie oddamy ich!”
 
 
13 Katzen und zwei Frauchen leben in einem Auto

Laut Veterinäramt geht es den Katzen in dem Auto in Biedesheim (Donnersbergkreis) gut.

Posted by SWR Aktuell on Monday, July 15, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz