Reklama

Niesamowita historia psa bez łap i jego podróży z Ukrainy do Kanady

Pies_po_amputacji_obu_przednich_lap dog-wow
© Instagram / @true.cause4paws

Pies, który stracił obie przednie łapki, przemierzył ponad 7000 km i teraz będzie wsparciem dla osób po amputacjach. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 27.07.2019, 19:50, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Ta opowieść jest tak niezwykła, że aż trudno w nią uwierzyć. Pies, którego życie zaczęło się bardzo tragicznie, odmienił życie wielu innych psów, a teraz będzie pomagać ludziom. 

Bestialski właściciel znęca się nad psem

True, podobny do owczarka psiak nie miał łatwego dzieciństwa i życia. Wychowywał się na Ukrainie, a jego właściciel nadużywał alkoholu i narkotyków. Pewnego dnia, kiedy True bawił się w ogrodzie i zaczął wykopywać dół, jego pijany opiekun się rozzłościł i siekierą obciął mu za karę obie przednie łapy. 

Ranny pies dał radę doczołgać się do domu najbliższych sąsiadów, którzy natychmiast zareagowali i odwieźli psa do schroniska. Mimo wielu obaw o to, że kaleki pies nie przeżyje mroźnej zimy, True poradził sobie z rekonwalescencją, choć zajęła ona długie miesiące. 

Schronisko zwraca się o pomoc do Kanady 

Działające na Ukrainie schronisko było w stałym kontakcie z Kanadyjską organizacją Cause4Paws. Prosili o pomoc w nagłośnieniu sprawy True oraz zebraniu funduszy, na jego leczenie. Dzięki informacjom w social media, na historię True trafiła Erin Blaak, 31-letnia agentka nieruchomości i postanowiła zaadoptować psa. Mimo tego, że przebywał on ponad 7000 km od Toronto! 

Ja nawet nie szukałam psa, bo mieliśmy już dwa, ale kiedy trafiłam na jego historię, byłam ogromnie poruszona. Porozmawiałam z moim partnerem i zadzwoniliśmy do Cause4Paws oferując adopcję. – mówi Erin. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TRUE ? the 2 Legged Super-Dog (@true.cause4paws) on

True w Kanadzie 

Po przybyciu do Toronto, True otrzymał specjalny wózek na przednią część ciała, który pozwala mu poruszać się dość sprawnie. Nauczył się też wskakiwać na sofę i łóżko. Jego właściciele dużo z nim ćwiczą, by pies był sprawny i nauczył się lepiej żyć ze swoją niepełnosprawnością. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TRUE ? the 2 Legged Super-Dog (@true.cause4paws) on

W ramach zbiórek, które Erin przeprowadziła w całym kraju, by opłacić wózek True, udało się zgromadzić aż 25.000 $. Za te pieniądze udało się pomóc jeszcze wielu innym psom. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TRUE ? the 2 Legged Super-Dog (@true.cause4paws) on

True pomaga osobom po amputacjach

Teraz przed True kolejne wyzwanie — praca z osobami po amputacjach, którym ciężko jest zaakceptować własne kalectwo. True, jako pies bez dwóch przednich łapek, który świetnie sobie z nim radzi, będzie wykorzystywany w terapii zajęciowej oraz jako wsparcie emocjonalne. 

 

True has turned tragedy into strength ?

Posted by Metro on Wednesday, July 24, 2019