Reklama

Zbudował tropikalny ogród dla psa, by ten też mógł cieszyć się wakacjami

Tropikalny_ogrod_dla_psa dog-happy
© Facebook / @doglawSOS

Źli ludzi jadąc na wakacje, porzucają swoje psy. Dobrzy, rezygnują z wakacji, jeśli ich pies ich potrzebuje, ale to, co zrobił ten opiekun dla swojego psa, jest naprawdę niesamowite!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 28.07.2019, 19:30, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Chris Lodge od sześciu lat nie był na wakacjach. Nie może wyjeżdżać z domu, bo jego pies Dice cierpi na epilepsję. Ma często ataki i dlatego nie może być przewożony w kontenerze na dalsze odległości. Wymaga też dużej ilości opieki, dlatego Chris nie chce zostawiać go samego bądź z kimś obcym. 

Aby oboje mogli cieszyć się wakacjami, Chris postanowił odtworzyć tropikalny klimat w swoim własnym ogrodzie. Zaprojektował i zbudował prawdziwy raj, w którym razem z psem może się relaksować. Oboje mają zatem swoje wymarzone wakacje, na które nie muszą nigdzie wyjeżdżać. 

Tropikalna wyspa w … Northamptonshire

W środkowej Anglii panuje raczej klimat umiarkowany, ale na wyspie Tiki, jaką zbudował Chris, zawsze świeci słońce. Chris zadbał o to, by w ogrodzie znalazło się mnóstwo roślin oraz zakamarków, które będą intrygować Dice’a. Jest tam też mały wodospad, miejsce do plażowania oraz bar, w którym Chris może uraczyć się koktajlem o egzotycznym smaku. Dla Dice są różne zabawki i pełne ciekawych zapachów miejsca. 

Ogród dla psa za 160.000 zł 

Całość kosztowała Chrisa 35.000 funtów (około 160.000 zł). Mówi jedna, że było warto. Teraz nieopodal domu mają miejsce, gdzie oboje mogą się relaksować i odpoczywać. A Chris nie musi zostawiać ukochanego psa ani na minutę. 

Chcielibyście taki ogród u siebie? 

 

Dog owner creates £35000 tropical garden for disabled pet

Posted by Doglaw SOS on Thursday, July 25, 2019