Reklama

Jak w prosty sposób sprawdzić, czy nie jest zbyt gorąco na spacer z psem?

łapy psa dog-wow
© Shutterstock

Przed nami kolejna fala upałów, przed którymi musimy chronić naszych pupili. Dotyczy to zwłaszcza psów kilka razy dziennie wychodzących na spacer. Jednym z zagrożeń są rozgrzane chodniki. W jaki sposób szybko sprawdzić, czy można bezpiecznie wyprowadzić psa na spacer po ulicy? 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 29.07.2019, 12:48, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Podobnie jak ludzie, zwierzęta cierpią z powodu upałów. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na zapewnienie w tym czasie bezpieczeństwa naszym czworonogom.

Jak sprawdzić czy temperatura chodnika jest bezpieczna dla psa

pies na spacerze latem
©Shutterstock

Przez Polskę przechodzi właśnie kolejna fala upałów. Spacer z psem to nie lada wyzwanie nie tylko dla opiekuna, ale też dla samego zwierzęcia. Dlatego zaleca się spacery wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy powietrze jest znacznie chłodniejsze, ale przede wszystkim nie ma ryzyka, że pies poparzy sobie poduszeczki łap. Pamiętajmy, że gdy temperatura powietrza wynosi 30 stopni, asfalt może się nagrzać nawet do 57°C.

Gdy nie ma możliwości spaceru z psem o najchłodniejszych porach dnia, oto jak w prosty sposób sprawdzić czy chodnik nie jest zbyt gorący dla łapek naszego czworonoga:

  • kładziemy rękę na chodniku
  • czekamy siedem sekund
  • jeśli temperatura chodnika jest do wytrzymania, możemy spokojnie zabrać psa na spacer. W przeciwnym razie nie należy tego robić.
  • Jeżeli chodnik jest zbyt gorący, wyprowadźmy psa na spacer po trawie lub w cieniu. Można mu też kupić specjalne buciki, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

W okresie upałów, po spacerze można psu posmarować poduszeczki łapek balsamem, aby je nawilżyć.

Pamiętajmy, że zwierzę musi mieć zawsze pod dostatkiem wody w misce oraz chłodne miejsce, w którym może odpocząć.