Reklama

Zaginął pies. Został porwany przez… mewę!

Chihuahua Gizmo. dog-sad
© Facebook @Sunshine FM Costa Blanca

Scena jak z horroru albo okrutnego żartu – chihuahua Gizmo został porwany przez mewę ze swojego ogrodu w South Devon w Anglii. Zrozpaczeni właściciele proszę o pomoc w poszukiwaniach.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.07.2019, 15:14, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Porwanie jak z Ptaków Hitchcocka

W niedzielę 21 lipca Becca Hill, mieszkająca w Paignton w South Devon w Anglii, zwróciła się do użytkowników mediów społecznościowych o pomoc w odnalezieniu jej ukochanego psa. Otóż 4-letni Gizmo rasy chihuahua został porwany przez mewę z własnego ogródka.

- Mój mąż był wtedy w ogrodzie, gdzie składał pranie. Nagle zobaczył mewę, zabierającą Gizmo. Przez jakiś czas leciała z nim, trzymając go blisko, aż w końcu zniknęła z pola widzenia. Nie wiem, ani czy pies został upuszczony, ani gdzie jest teraz – powiedziała Hill w wywiadzie dla lokalnej gazety Devon Live.

Całe zajście najbardziej przeżywa sześcioletnia córeczka Hill. Dziewczynka jest zrozpaczona. Rodzina Hillów zwróciła się więc do mieszkańców Devon o zachowanie czujności i sprawdzenie swoich ogródków na wypadek, gdyby mewa upuściła psiaka.

Angielskie wybrzeże ma problem z mewami

Problem z irytującymi mewami atakującymi ludzi jest dosyć powszechny na całym wybrzeżu Devon. Wiążę się to z łatwym dostępem do żywności i dokarmianiem ptaków. W związku z tym w maju 2017 roku lokalne władze w East Devon ogłosiły kary finansowe dla osób karmiących mewy.

Ataki innych zwierząt przez mewy nie są jednak tak powszechne, choć zdarzają się tragedie mrożące krew w żyłach. Brytyjski The Mirror opisał w maju 2015 roku smutną historię o psie rasy chihuahua zaatakowanym i zabitym przez stadko mew w Honiton w Devon.

Choć takie informacje nie napawają optymizmem, my wciąż mamy nadzieję, że Gizmo zostanie znaleziony i wróci do domu cały i zdrowy.

 

Chihuahua stolen by seagull from garden as owner’s boyfriend looks on he fate of a Devon dog is unknown after a seagull...

Posted by Sunshine FM Costa Blanca on Monday, July 22, 2019