Reklama

Zegar parkingowy tyka, kobieta patrzy na tylne siedzenie i nie waha się ani sekundy

Zegar parkingowy za szybą. dog-angry
© Shutterstock /zdjęcie ilustracyjne

Kobieta przechodziła obok pozostawionego na parkingu samochodu w niemieckim Speyer. Kiedy spojrzała na tylne siedzenie, a potem na bilet parkingowy, zdała sobie sprawę, że od teraz liczy się już każda minuta.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 30.07.2019, 07:18, aktualizacja dnia 25.09.2021, 07:12

Mimo licznych apeli, co roku czytamy o psach zamkniętych w samochodach podczas upałów - uwalnianych przez przechodniów czy policję.

To szczególnie bulwersujące zdarzenie miało miejsce w niemieckim miasteczku Speyer w Nadrenii-Palatynacie. Pod koniec lipca mężczyzna zaparkował swój samochód na parkingu przed kiermaszem i poszedł się bawić.

Upał jak w piekle

Jest już po godzinie 15, upał nie ustępuje, nawet cień nie daje wytchnienia. Kiedy więc policja odbiera zgłoszenie, w którym rozmówczyni w nerwach mówi coś o torturach na nasłonecznionym parkingu, patrol natychmiast jedzie na miejsce zdarzenia.

Akcja ratunkowa

Jak podaje Karlsruhe Insider, Na miejscu okazało się, że w jednym z zaparkowanym samochodów znajduje się sześć psów, w tym cztery szczenięta!

Zwierzaki zostały zauważone przez przechodzącą tamtędy kobietę. Kiedy zobaczyła w środku zwierzęta, zerknęła na umieszczony za szybą zegar parkingowy. Okazało się, że samochód został zaparkowany ponad godzinę temu. Przez tak długi czas mogło już dojść do tragedii. Dlatego kobieta nie zawahała się zadzwonić po pomoc.

Kiedy policji udało się otworzyć pojazd, w środku znaleziono sześć psów, całych nagrzanych i ciężko dyszących. Szczeniaki były wyczerpane i prawie się nie poruszały. Na szczęście na parkingu, jakimś cudem, znalazł się weterynarz, który od razu mógł zbadać zwierzątka. Wszystkie, choć wykończone, są zdrowe.

Niedługo po akcji ratunkowej do samochodu wrócił jego właściciel. Będzie musiał ponieść konsekwencje związane z narażaniem zdrowia i życia zwierząt.

Przypominamy: jeśli zobaczycie, że w samochodzie pozostawiono zamkniętego psa, natychmiast interweniujcie, zanim dojdzie do tragedii.