Reklama

Kobieta zauważa, że jej kot zachowuje się dziwnie. Kiedy odkrywa przyczynę, jest przerażona

Kot leżący na trawniku przy konewce. cat-wow
© Shutterstock @Symboldbild

W czwartek 18 lipca w jednym z przydomowych ogródków w dzielnicy Boelerheide w Hagen w Nadrenii Północnej-Westfalii dochodzi do niepokojącego zdarzenia. Około 10 rano 47-letnia kobieta zauważa, że jej kot nagle zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. Kiedy widzi, co jest przyczyną, natychmiast dzwoni na 112.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 01.08.2019, 07:52, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Niebezpieczne węże ogrodowe?

Kiedy kobieta wyszła do ogrodu, żeby sprawdzić, dlaczego jej kot pręży się i syczy, serce jej na moment stanęło. Zobaczyła w swoim ogrodzie gościa, którego wcale nie zapraszała. Po trawie czołgał się 50-centymetrowy wąż!

Pomoc (nie)potrzebna od zaraz

Przerażona kobieta chwyciła swego kota i uciekła z nim do domu. Nie wahając się ani chwili, zadzwoniła na policję. Drżącym głosem poinformowała funkcjonariuszy o niebezpiecznym zwierzęciu znajdującym się w jej ogródku. Zaniepokojeni policjanci natychmiast wysłali radiowóz.

Na miejscu okazało się, że przerażające zwierzę, które okazało się zwykłym zaskrońcem, jest zupełnie nieszkodliwe dla ludzi.

Better safe than sorry

Na Facebooku na stronie lokalnej policji zamieszczono notkę o tej akcji ratunkowej. Pod postem pojawiło się kilka prześmiewających kobietę komentarzy, choć my uważamy, że nie ma się z czego śmiać.

Jeśli widzimy, że w pobliżu naszego domu znajduje się zwierzę, którego nie znamy i nie wiemy, czy może być niebezpieczne, zawsze powinniśmy zainterweniować.

 

Was kriecht denn da? #Hagen #Polizei - Aufregung in Boelerheide! Gegen 10:20 Uhr verhielt sich die Katze einer Frau...

Posted by Polizei NRW Hagen on Thursday, July 18, 2019