Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Kobieta znajduje w górach rannego psa. Walcząc o jego życie, niesie go przez 6 godzin

Kobieta niesie na ramionach porzuconego psa. dog-happy
© Facebook @Tia Maree Vargas

Tia i jej ojciec byli już w jednej trzeciej zaplanowanej wędrówki, kiedy natknęli się na samotnego psa. W górach to może oznaczać tylko jedno: duże kłopoty. Do psa nie przyleci przecież helikopter, a znoszenie wcale nielekkiego zwierzaka nie należy do najprostszych zadań…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 03.08.2019, 18:16, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

W górach nigdy nic nie jest pewne

Latem ubiegłego roku Tia Vargas i jej 67-letni ojciec wyruszyli na górską wędrówkę w Table Rock w stanie Idaho. Wszystko szło dobrze, aż do czasu, gdy na początku sierpnia znaleźli na swojej drodze porzuconego, kulejącego spaniela. Według ogłoszenia, które jakiś czas temu widzieli, ranny piesek był poszukiwany przez jego rodzinę.

- Jego oczy były bardzo spuchnięte i przekrwione. Jego ciało też było spuchnięte. A nawet pupa! Pies był też bardzo odwodniony – powiedziała Tia w talk show Pickler & Ben.

Wykańczająca akcja ratunkowa

Choć sytuacja wydawała się bez wyjścia, Tia wiedziała jedno: nie może zostawić psa na pewną śmierć. Boomer nie był w stanie samodzielnie zejść w dół, więc Tia – mimo że pies ważył ponad 20 kilogramów, podniosła go i niosła na ramionach. Czuła, że nie ma innego wyboru.

Wędrówka nie była łatwa. Niebywałe trio w pewnym momencie musiało iść przez śnieg, rzekę oraz zarośla, które niemiłosiernie raniły nogi. Kilkakrotnie zgubiło również szlak. Według Tii zniesienie psa z gór było jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie w życiu zrobiła.

Niespodziewana zmiana planów

Po zejściu na dół Tia skontaktowała się z rodziną Boomera. Opiekunowie psa, poruszeni całą historią, pozwolili Tii go… zaadoptować! Po całej akcji ratunkowej pies musiał jeszcze długo dochodzić do siebie. Wizyty u specjalistycznego weterynarza oznaczały dla Boomera i jego nowej właścicielki 4 godziny drogi! Na szczęście nie na ramionach Tii, ale samochodem.

Tia założyła konto na Facebooku, na którym informuje na bieżąco o stanie zdrowia i życiu Boomera.