Reklama

Małe, słodkie szczenięta wyrzucone przy śmietniku w Bydgoszczy

Szczeniaki w kartonie dog-sad
© Staż Miejska Bydgoszcz

Wakacje dopiero w połowie, a w schroniskach już nie ma miejsc. Niektórzy nie kłopoczą się nawet tym, by odwieźć zwierzęta do azylu, tylko wyrzucają je na śmietnik. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 04.08.2019, 13:19, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Szczenięta porzucone obok śmietnika 

Wieczorem 28 lipca Straż Miejska w Bydgoskim Fordonie otrzymała zgłoszenie o porzuconych przy śmietniku szczeniakach. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze faktycznie znaleźli tekturowe pudełko z pięcioma małymi szczeniaczkami w środku. 

Straż Miejska przekazała sprawę policji, by ta ustaliła, skąd mogą pochodzić porzucone zwierzęta. 

 

Szczeniaczki porzucono w kartonie przy śmietniku...

Posted by Gazeta Pomorska on Tuesday, July 30, 2019

Amstaff zamknięty w domu 

Jak donoszą media regionalne, zostawienie szczeniaków na pastwę losu to nie jedyne nieodpowiedzialne wobec zwierząt zachowanie, jakie miało miejsce w regionie. Dzień wcześniej, patrol Straży został wezwany na osiedle przy ul. Grzymały – Siedleckiego. Na 4. piętrze jednego z bloków został zamknięty młody amstaff, który rozpaczliwie próbował się z niego wydostać. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym poprzednim poście

Kochasz? Nie oddawaj! 

W tym roku w całej Polsce padają niechlubne rekordy porzuceń zwierząt. Do krakowskiego schroniska w samym lipcu przyjęto ponad 300 zwierząt. Jednego dnia pojawiło się ich aż 40. We Wrocławskim schronisku przebywa aż 200 kotów i 160 psów. Przepełnionych jest coraz więcej schronisk. Według statystyk Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, w okresie wakacyjnym ilość oddawanych psów zwiększa się o około 30%.