Reklama

Szwajcaria: smutne odkrycie przerywa alpejską idyllę

Nowonarodzone kotki. cat-angry © Facebook @refugedelespoir

Kanton Valais to popularny region wypoczynkowy nie tylko dla Szwajcarów. To dobre miejsce wypadowe na szczyt Matterhorn i na wycieczkę koleją Glacier Express po najpiękniejszych szwajcarskich kurortach. Jednak to, co wydarzyło się tam kilka dni temu, wstrząsnęło lokalną społecznością, która zwykle niewiele ma do czytania w kronikach policyjnych.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 04.08.2019, 17:39, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Straszne odkrycie

Pod koniec lipca jedna z mieszkanek Chamoson w kantonie Valais poszła wyrzucić śmieci. W pewnym momencie usłyszała wydobywające się z kontenerów dźwięki. Szybko uświadomiła sobie, że jest to ciche, ale rozpaczliwe miauczenie.

Kobieta natychmiast zaczęła przeglądać worki na śmietniku. W końcu znalazła plastikowy worek, w którym ewidentnie coś się poruszało. Kiedy go otworzyła, poczuła jak napływają jej do oczu łzy. W środku znajdowały się trzy nowonarodzone kocięta, których oczy jeszcze się nie otworzyły. Mieszkanka Chamoson nie mogła w to uwierzyć – takie rzeczy nie zdarzają się często w tamtejszej społeczności!

Czy coś takiego da się przetrwać?

Kociaki są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kocie maluszki powinny pozostawać z matką przez około 3 miesiące. Kobieta, która je znalazła, zdawała sobie z tego sprawę i natychmiast zadzwoniła po pomoc. Na miejsce przyjechała policja, a także służba ochrony zwierząt (SPA).

- Obecnie nie nie jest pewne, czy przeżyją – powiedział lokalnym mediom Biliana Perruchoud, prezes SPA-Valais.

SPA planuje złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawcy grozi do 3 lat więzienia. Niestety, w tego typu przypadkach bardzo trudno jest znaleźć osobę, która popełniła przestępstwo.

Zwierzaki póki co znajdują się pod opieką weterynaryjną. Mamy nadzieję, że będą rosnąc jak na drożdżach i niedługo znajdą stały dom.

 

Voilà la triste arrivée de ces chatons à notre SPA. Une belle personne les a pris en charge à son domicile et s'en occupe en étroite collaboration avec notre vétérinaire. Douces pensées pour ces petiots ❤️

Posted by SPA Valais on Friday, July 26, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz