Reklama

Ni pies, ni wydra. Nawet weterynarz nie wie, czym jest uratowany „kociak”!

Mały_czarny_kot_lis cat-wow © Facebook / @Cat Shelter Limburg

Mówi się, że wszystkie koty w nocy są czarne. Okazuje się jednak, że i w dzień można się pomylić. To czarne kocię okazało się wcale nie być mruczkiem! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Czarny kociak sam w lesie 

Martine Vos, która jest wolontariuszką w schronisku Cat Shelter w Limburg w Belgii, otrzymała telefon od mężczyzny, który znalazł w lesie małego, czarnego kociaka. Zwierzątko potrzebowało pomocy i opieki. Martine nie wahała się ani chwili i natychmiast pojechała na spotkanie. Nie wiedziała, że to leśne znalezisko okaże się być zupełnie czymś innym, niż się spodziewa. 

Po przybyciu na miejsce wolontariusze rozpoczęli poszukiwania matki kociaka. Niestety nie znaleziono żadnych jej śladów i w końcu podjęto decyzję o zabraniu malucha do schroniska. 

Kotek czy nie – kotek? 

Znaleziony maluch wymagał pełnej opieki, dlatego Martine postanowiła nie zostawiać go samego w schronisku, tylko zabrała do domu. Po kilku godzinach uważnych obserwacji zaczęła jednak podejrzewać, że mały kociak może wcale nie należeć do rodziny Felidae. Czy to naprawę jest kot???

Martine zadzwoniła do kolegi i wspólnie postanowili udać się do lekarza, by zbadać znalezisko i jednoznacznie stwierdzić, co to za zwierzę. Weterynarz jednak jedynie rozłożył ręce. Mógł jedynie ustalić, że małe stworzonko jest płci żeńskiej i zdecydowanie nie jest to kot. Tylko co to za gatunek? 

Martine z kolegą pojechali z maluchem do specjalistów zajmujących się dzika przyrodą. Okazało się, że mężczyzna znalazł w lesie małą samiczkę lisa! Kiedy są bardzo małe, faktycznie przypominają kocięta, a do tego ich sierść może być bardzo ciemna, sprawiająca wrażenie czarnej. 

Martine wiedziała, że nie może zająć się lisem na stałe, zawiozła zatem czarnego liska do specjalistycznego ośrodka, gdzie zostanie odchowany i wypuszczony na wolność. 

 

EEN KITTEN DAT GEEN KITTEN WAS… Laat op de avond kwam gisteren een spoedmelding uit Genk binnen. We namen contact op...

Posted by Cat Shelter Limburg on Friday, April 6, 2018

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz