Reklama

Starsza pani skazana na 10 dni więzienia za... dokarmianie kotów!

Nancy Segula cat-wow © FOX 8 News Cleveland

Do bezprecedensowej sytuacji doszło w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Nancy Segula, 79-letnia miłośniczka kotów, została została skazana na 10 dni aresztu za... dokarmianie bezpańskich kotów!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 05.08.2019, 12:51, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to mieszkanka Ohio zaczęła dokarmiać zwierzęta porzucone przez sąsiada, który wyprowadził się z domu. Początkowo było to od 6 do 8 dorosłych kotów, a obecnie doszły do tego młode.

W ciągu ostatnich czterech lat kobieta wielokrotnie była karana mandatami w związku ze skargami sąsiadów. W zeszłym tygodniu, podczas przesłuchania kobieta przyznała że nadal karmi koty. 

- Tęsknie za własnymi kotami. Odeszły, zmarł również mój mąż - powiedziała kobieta. Stacja Fox 8 Cleveland donosi, że sąd skazał 79-latkę na 10 dni aresztu. Wcześnie ukarano ją też grzywną w wysokości ponad 2000 dolarów. 

Zgodnie z obowiązującymi w mieście prawem, karmienie bezpańskich psów i kotów jest nielegalne. Nancy tłumaczy, że nie wiedziała o zakazie. 

- Koty wciąż przychodzą do mnie do domu. Jest mi ich żal, więc daję im jedzenie - przyznała.

Kobieta ma pojawić się w areszcie 11 sierpnia. Jest jednak nadzieja, że kobieta uniknie tak surowej kary. Planowana jest kolejna rozprawa w celu ustalenia, czy możliwa jest zamiana kary więzienia na grzywnę. 

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz