Reklama

Koty z Zamku Książ w niebezpieczeństwie – komu przeszkadzają?

Koty witały gości na dziedzińcu zamku i przechadzały się po całym jego terenie. cat-angry © Facebook/Koty-z-Zamku-Książ

Na terenie Zamku Książ możemy podziwiać nie tylko piękną architekturę oraz ogrody, ale także licznych kocich mieszkańców. Niestety – obecnie mniej licznych… Na teren zamku dostała się osoba wroga kotom. Na tyle wroga, że część mruczków została zabita… Zdruzgotani opiekunowie proszą świadków zdarzenia o pomoc w ukaraniu zabójcy.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Najsłynniejsze koty w Polsce…

Koty zamieszkujące tereny Zamku Książ w Wałbrzychu należą do najsłynniejszych w całym kraju. Mają własny profil na Facebooku, pojawiły się nawet w powieści „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator. Pracownicy opiekują się nimi, a goście odwiedzający zamek – darzą ogromną sympatią. Okazuje się niestety, że nie wszyscy… W lipcu koty zaczęły w tajemniczych okolicznościach znikać.

… znikają

19 lipca twórcy facebookowego profilu kotów zamieścili pierwszy post informujący o zagrożeniu, jakie czyha na koty ze strony nieujętego jak do tej pory sprawcy:

Kochani mieliśmy o tym nie pisać, ale to nie byłoby w porządku wobec Was. Jak wiecie, nasze koty są podzielone na stada i każde z nich trzyma się swojego. Kilka tygodni temu ze stada na dziedzińcu głównym znikły koty poza jednym czarnym. Doszły nas słuchy, że przyczynił się do tego człowiek, zatem tu gorąca prośba do mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Kochani, ludzie lubią mówić, zatem jeśli coś usłyszycie na ten temat prosimy skontaktujcie się z nami ??
[…]
Nasze koty są wizytówką zamku. Od kilku lat są karmione nawet kiedy zamek jest zamknięty, są leczone i wyłapywane na zabiegi. Sprawdziliśmy zakamarki, sprawdziliśmy, co używają nasi ogrodnicy, podejrzewaliśmy przez jakiś czas lisa, ale ten żyje koło kotów od kilku lat na tarasie południowym, a tam koty są jeszcze całe i w komplecie. Jest nam bardzo przykro, że ktoś posunął się na tyle daleko.

Z dziedzińca głównego zniknęło łącznie 7 kotów – pozostała jedna czarna kotka, która znajduje się teraz pod szczególną opieką.

Spośród kotów, które zniknęły, niektóre nie odnalazły się w ogóle, kocurek Klakier został otruty, kotka Gabrysia pogruchotana. Zwierzęta, które przeżyły, trafiły pod opiekę lekarza weterynarii, który potwierdził z absolutną pewnością, że koty skrzywdził człowiek.

W poszukiwaniu morderczyni

Pracownicy i dyrekcja Zamku zaangażowali się w sprawę znalezienia i ukarania sprawcy – obiecują, że nie odpuszczą. Dzięki telefonom od anonimowych osób wiadomo, kto może stać za tymi okrutnymi czynami. Niestety nie ma na razie osoby, świadka, który zdecydowałby się zeznawać w sprawie i wskazać sprawcę. Dlatego dyrekcja postanowiła zamieścić w internecie zbiórkę, która pokryłaby nagrodę dla osoby decydującej się na złożenie zeznań. O pomoc w ujęciu sprawcy apeluje m.in. pisarka Joanna Bator, która uwieczniła zamkowe koty w swej powieści. Miejmy nadzieję, że sprawca poniesie zasłużoną karę i żadnego kota więcej nie spotka krzywda. Już teraz tak bardzo boli widok pustego dziedzińca, na którym gości nie wita już grupka kotów…

 

U nas na przemian raz deszcz ? raz słoneczko :)??

Posted by Koty z Zamku Książ on Wednesday, May 15, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz