Reklama

Kobieta zostawiła psa w samochodzie. Policjant dał jej nauczkę, którą zapamięta na długo...

Znak przejście dla pieszych. dog-angry
© Screenshot Youtube @KOB 4

Kobieta robi zakupy w supermarkecie. Kiedy wraca do samochodu, wita ją policjant i ma dla niej zadanie, które wywoła wiele kontrowersji.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 06.08.2019, 10:41, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Stan Nowy Meksyk na południu USA jest niewiele większy od Polski. W lecie upały są tam nie do zniesienia. Dla porównania, średnia temperatura w lipcu wynosi w Polsce 18°C, podczas gdy w Nowym Meksyku jest to aż 30°C! Nic więc dziwnego, że przypadki zostawiania zwierząt w zamkniętych samochodach bywają tam karane dość… niestandardowo.

Zostawiła go tylko na chwilę

Pewna mieszkanka Nowego Meksyku podjechała pod supermarket Bullocks. Zaparkowała swojego pickupa na parkingu i poszła na zakupy. Kiedy wróciła po jakimś czasie, zaczepił ją policjant z pytaniem, czy to jej samochód. Kobieta się zdziwiła, bo przecież zaparkowała prawidłowo. Okazało się jednak, że problem tkwił w czymś innym. W zaparkowanym w pełnym słońcu samochodzie zostawiła swojego psa.

Nie czyń drugiemu…

Oficer policji Vincent Kreischer pouczył kobietę, że jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne dla życia zwierzęcia. Kobieta w swojej obronie powiedziała, że zostawiła psa tylko na 10 minut. Kreischer powiedział jej, że w takim czasie temperatura w samochodzie może wynosić ponad 45 stopni, co jest śmiertelnie niebezpieczne dla psów.

Kobieta, nic sobie nie robiąc z uwag policjanta, zaśmiała się pod nosem.

Kreischer, poirytowany jej zachowaniem, wlepił jej mandat i kazał wsiąść do samochodu, zamknąć drzwi i okna i poczekać 10 minut.

Po całym zdarzeniu upokorzona mieszkanka Nowego Meksyku napisała skargę oraz skontaktowała się z telewizją regionalną KOB 4. Dziennikarze po wysłuchaniu historii kobiety, byli zszokowani zachowaniem policjanta.

Reporterzy odkrywają prawdę

Reporteży telewizyjni pojechali na miejsce zdarzenia oraz zrobili wywiad z kobietą oraz z policjantem. Kiedy odkryli prawdę, uznali, że policjant postąpił jak należy: kobieta za swoją bezduszność powinna zostać ukarana.

A czy według was nauczka, którą dał kobiecie policjant, była słuszna?