Reklama

Policja zatrzymuje podejrzany pojazd i dokonuje bardzo smutnego odkrycia

Policja odkrywa coś w samochodzie. dog-angry
© Symbolbild

Policja w Dortmundzie zatrzymała na niemieckiej autostradzie A1 samochód dostawczy. W środku znajdował się „żywy towar”...

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 06.08.2019, 19:15, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Jak podaje lokalna gazeta „Der Westen”, dortmundzka policja dokonała pod koniec lipca przerażającego odkrycia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która w jednym z samochodów dostawczych na autostradzie A1 niedaleko Hagen zobaczyła ścinięte w klatce szczenięta z tyłu pojazdu. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce wskazane przez świadka.

Na miejscu odkryli, że w klatce rzeczywiście znajdowało się siedem szczeniąt. Według funkcjonariuszy psy były trzymane bez wody i jedzenia przez ponad 20 godzin.

Nielegalny handel zwierzętami?

Kierowca w wieku 44 lat nie chciał podać żadnych informacji o zwierzętach: ani do kogo należą, skąd je ma i gdzie je wiezie. Mężczyzna musiał zapłacić grzywnę i pozwolono mu kontynuować podróż. Na szczęście bez zwierząt.

Tymczasem policja wszczęła śledztwo i bada dowody. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawa może się wiązać z nielegalnym handlem zwierzętami. Na serwisie eBay można co jakiś czas zobaczyć oferty sprzedaży szczeniąt z nieznanego źródła. Zwierzęta często pochodzą z Holandii.

Co z czworonogami?

Policja po zatrzymaniu podejrzanego pojazdu zabrała szczenięta, i po nakarmieniu przekazała do schroniska w Hagen. Zwierzaki zdają się być zdrowe. Wkrótce zostaną przekazane do adopcji.

Jeśli chcecie kupić psa z hodowli, pamiętajcie, aby dokładnie sprawdzić placówkę. Pseudohodowle zagrażają życiu i zdrowiu zwierząt, a czasem również utrzymują nielegalny handel i przemyt czworonogów z zagranicy. Dla właścicieli pseudohodowli dobro zwierząt jest na szarym końcu!

 

Hundewelpen ohne Wasser und Futter auf Ladefläche: Zwanzig Stunden unterwegs! Gestern mussten wir auf der A1 (Höhe...

Posted by Polizei NRW Dortmund on Monday, July 29, 2019