Reklama

Ocaliła życie kotu i natychmiast stanęła przed sądem!

Kot_Rebecca cat-angry © Youtube.com/ @insideEdition

Aby uratować kota przed eutanazją, popełniła przestępstwo. Teraz sąd zadecyduje czy Rebecca Katz zostanie ukarana za swój czyn. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.08.2019, 13:26, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Więzienie, czy nagroda? 

Rebecca Katz, 33- letnia niania, opiekowała się dwójką dzieci należących do Julie i Russell Berman. Rodzina miała też 15-letniego kota o imieniu Tigger. Kiedy zdecydowali się na eutanazję własnego pupila, Rebecca zabrała go i odeszła z pracy. 

„Jestem gotowa pójść za to do więzienia i spać z karaluchami, ale zwierzę ma prawo do tego, by żyć”  - powiedziała Rebecca w wywiadzie dla the Post. 

Bermanowie chcą uśpić kota

Rebecca została zaaresztowana na kilka dni po tym, jak Bermanowie złożyli skargę na policję i musiała stawić się na rozprawie w Nassau County Court. Według Katz, Bermanowie zaczęli narzekać na zachowanie starzejącego się kota już 2 lata wcześniej. Twierdzili, że ma problemy z trawieniem. 

Rebecca nie widziała jednak w jego zachowaniu nic niepokojącego. Zaproponowała swoim pracodawcom, że zaopiekuje się kotem, ale odmówili. 

2 lipca kot zwymiotował na ulubioną kanapę Julie. Właścicielka kota powiedziała, że w takim razie muszą iść do weterynarza. Kiedy Julie naiwnie zasugerowała, że może weterynarz przepisze kotu leki i zaleci jedzenie, które kot będzie lepiej trawił, Julie odparła: „nie idziemy po leki, tylko by go uśpić”. 

Kradzież w słusznej sprawie 

Dla Katz tego było już za wiele. Kiedy usłyszała o zamiarze uśpienia kota, po prostu go zabrała. Co ciekawe, zostawiła swoim byłym pracodawcom list, w którym wyjaśniała, że zaopiekuje się kotem, skoro zamierzają przeprowadzić eutanazję. Mimo tego Bermanowie złożyli na nią skargę, twierdząc, że ich „własność” była warta 500$. 

Rebecca nadal opiekuje się kotem, który pozostanie u  niej aż do czasu zakończenia sprawy. Pozostaje mieć nadzieję, że jej wynik nie skaże Katz na więzienie, a kota na śmierć. 

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz