Reklama

Sąsiedzi dokarmiają jej kota. Skutki są fatalne

Gruby_kot_z_Londynu cat-sad © Facebook / @Camden New Journal

Imię tej kotki – Cosmica – jest inspirowane bezkresnym kosmosem. Niestety okazuje się, że ona sama też staje się powoli gargantuiczna. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.08.2019, 19:01, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Cosmica mieszka w dzielnicy Camden, nieopodal słynnego londyńskiego targu i stacji metra Swiss Cottage, którą rocznie odwiedza około 7,2 mln pasażerów. Niektóry z nich widząc kota, który patrzy na nich głodnym wzrokiem nie są w stanie się oprzeć i dzielą się swoim posiłkiem. Efekt? Cosmica jest na pewno najgrubszym kotem w Camden, a może i w całym Londynie. 

Jej właścicielka, Pani Bodenitz wspomina: „Pewnego dnia myśleliśmy, że ma udar i zawieźliśmy ją do weterynarza. Kiedy ją zobaczył, powiedział, że przez 30 lat praktyki zawodowej nie widział tak grubego kota”. 

15-kilogramowy kociak 

Kotka wędruje każdego dnia od domu do domu, a jej wierni fani i przyjaciele częstują ją tostami z masłem i kurzymi udkami. Weterynarz zabronił jej takiego jedzenia, ale pół dzielnicy nie może oprzeć się jej urokowi! A kotka już prawie musi się toczyć, zamiast swobodnie biegać. 

Tak jak u człowieka, tak i u kota nadwaga skutkuje artretyzmem, zaburzeniami krążenia i cukrzycą.

"Zdrowy kot to taki, u którego można pod dotykiem i lekkim naciskiem wyczuć żebra i który posiada widoczną „talię”, jeśli popatrzy się na niego z góry” – wyjaśnia stowarzyszenie Cats Protection. 

Stowarzyszenie radzi też, by monitorować kocią wagę i notować postępy w diecie, ale zdecydowanie nie głodzić kota ostrą dietą, bo może to mieć jeszcze gorsze skutki. Koty mieszkające w domu mogą też objadać się z nudy, dlatego należy zadbać, by miały wystarczająco dużo ruchu. 

Opiekunka Cosmiki rozpoczęła akcję informacyjną wśród sąsiadów, by nie dokarmiali już kota – niezależnie od tego, jak smutny będzie mieć wyraz pyszczka. 

 

'The vet walks in and just says, ‘30 years I’ve been practising, and I have never seen a cat as big as this'

Posted by Camden New Journal on Thursday, August 1, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz