Reklama

Zamiast karmić kota, kradł biżuterię

Kot_nad_pustą_miską cat-angry © Shutterstock

Warto uważać na to, komu powierza się opiekę nad pupilem na czas wakacyjnego wyjazdu.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia


26-letni mieszkaniec Pragi Północ miał podczas nieobecności właścicielki mieszkania opiekować się jej kotem. Zamiast jednak skupić się na wkładaniu do kociej miski jedzenia, czas poświęcał na wynoszenie z mieszkania różnych drobiazgów i sprzętu. 

Właścicielka kota powierza opiekę nad pupilem siostrzenicy 

Jak to zazwyczaj bywa, w trudnych chwilach zwracamy się o pomoc do najbliższych i rodziny. Tak też zrobiła właścicielka kota, która o opiekę nad zwierzęciem podczas urlopu poprosiła siostrzenicę. Nie miała pojęcia, że ta odda klucze do jej mieszkania swojemu 26-letniemu chłopakowi. Ten zaś okazał się niegodny zaufania. Zamiast zajmować się kotem, przeszukał mieszkanie i wyniósł z niego biżuterię. 

W toku dochodzenia, policjanci ustalili, że dla 26-latka nie był to pierwszy raz. Okradł już to samo mieszkanie dwukrotnie, włamując się do niego i kradnąc biżuterię oraz konsolę do gier. W sumie zabrał mienie o łącznej wartości około 3 tys. zł. 

Kara dla złodzieja

Złodziejowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. A właścicielka kota na pewno będzie już mniej ufać swoje siostrzenicy. Dobrze, że kotu nic się nie stało. 

Źródło: warszawawpigulce.pl

 

Policja apeluje: uważaj komu powierzasz opiekę nad swoim mieszkaniem podczas wakacyjnych wyjazdów.

Posted by TVN Warszawa on Sunday, July 7, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz