Reklama

Ktoś podrzucił dwa kartony na parafię. Ich zawartość wprawiła księży w osłupienie

Szczeniaki w kartonie. dog-angry © Facebook @Parafia Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce

W sierpniu ubiegłego roku będzińska parafia Nawiedzenia NMP stała się na chwilę oknem życia. Ktoś podrzucił tam dwa kartony...

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 16.08.2020, 18:20, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

 

Czy parafia to schronisko?

8 sierpni ubiegłego roku, tuż po Apelu Jasnogórskim o 21.30 księża z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Będzinie znaleźli podejrzane kartony. Ku ich zdziwieniu, gdy zajrzeli do środka, ujrzeli siedem malutkich piesków.

Nie wiadomo kto podrzucił szczeniaki na będzińską parafię. I dlaczego ów ktoś nie zawiózł zwierzaków od razu do schroniska? Wstydził się? Uznał, że księża są moralnie zobligowani do zaopiekowania się „mniejszymi braćmi”?

Interwencja w Urzędzie Miasta

Księża z parafii Nawiedzenia NMP rzeczywiście zajęli się szczeniakami. Najpierw dali im mleko, a później zadzwonili po straż miejską. Dzięki pomocy Biura Zarządzania Kryzysowego w będzińskim Urzędzie Miasta zwierzaki zostały przewiezione do schroniska w Sosnowcu.

Pieski trafią wkrótce do adopcji

W schronisku maluszki zostały przebadane przez lekarza weterynarii oraz zaszczepione. Zwierzaki mają zaledwie miesiąc, więc ich odporność nie jest wysoka. Są przestraszone, nie wiedzą, co się dzieje, wciąż przystosowują się do nowego miejsca. Jeżeli ich stan zdrowia się nie pogorszy, niedługo zostaną przeznaczone do adopcji.

Mimo alarmów schronisk i kampanii uświadamiających, że posiadanie zwierzęcia, to decyzja na całe jego życie, co roku latem liczba porzucanych zwierząt rośnie. Jak komentują administratorzy Facebookowego profilu parafii w Będzinie: „głupota ludzka sięga zenitu!”.

 

Dziś po Apelu Jasnogórskim nasza plebania stała się ,,oknem życia" dla 7 szczeniaków. Jeszcze tej nocy dzięki pomocy...

Posted by Parafia Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce on Thursday, August 8, 2019
Jeśli chcielibyście pomóc pieskom czekającym na dom, zajrzyjcie do naszej wyszukiwarki adopcyjnej

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz