Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Nie mieli co zrobić z psem w czasie wakacji. Wystawili go na eBay za 1 euro!

Smutny piesek przywiązany do słupa.
© Pixabay

To są właśnie obrzydliwe oblicza kapitalizmu. W serwisie eBay pojawiła się oferta za jedynie 1 euro na labradora o imieniu Spike. Dlaczego jego właściciele postanowili go sprzedać przez internet? Bo spieszyli się… na wakacje.

Przez Agnieszka Marczak, 15 sie 2019

Niejaka Bettina Eickholt z Niemiec, przeglądając ostatnio oferty na eBay, natknęła się na niepokojące ogłoszenie. Ktoś chciał sprzedać swojego niespełna dwuletniego labradora Spike’a za jedynie jedno euro.

Dlaczego tak tanio?

Oferta wydaje się napisana w pośpiechu. Czytamy w niej, że Spike ma prawie dwa lata, jest kochający, wesoły, lubi bawić się z dziećmi (niekoniecznie z innymi psami i kotami). Osoby zainteresowane kupnem mają czas do jutra do 14.00. „Po 15.00 jesteśmy już na urlopie” – piszą autorzy ogłoszenia.

Czyżby ktoś nie wiedział, co zrobić z psem w trakcie urlopu?

Ludzka „pomysłowość” nie ma granic

Eickholt natychmiast po zobaczeniu ogłoszenia, udostępniła je w mediach społecznościowych. Sama ma sześć psów i uważa, że oddawanie dwuletniego psa  w obce ręce, w dodatku w takim pośpiechu, jest okrutne. Mówi, że zanim przekaże się zwierzaka w inne ręce, trzeba sprawdzić, co to za osoba. A w tak krótkim czasie, jaki określono w ofercie na eBay, to niemożliwe.

Oferta już zniknęła z platformy eBay. Niemieckie media twierdzą, że Spike został rzeczywiście sprzedany, a jego właściciele wyjechali na wakacje. Istnieje jednak możliwość, że ogłoszenie zostało usunięte przez administratorów strony.

Pies to odpowiedzialność

Wszyscy właściciele psów muszą pamiętać, że są prawnie zobligowani do dbania o dobro swojego czworonoga. Zaniedbywanie i porzucanie zwierząt jest nie tylko karalne, ale przede wszystkim okrutne. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza latem, gdy wiele osób, planując wakacje, nie bierze pod uwagę tego, co najlepsze dla czworonoga.

My zachęcamy do planowania urlopu wraz z zwierzakami. Jeśli nie macie możliwości zabrania psa na wakacje, zostawcie go w dobrych rękach swoich przyjaciół lub rodziny.

Źródło: Bild