Reklama

81-letni właściciel psów zasłabł i wezwał pomoc. Ratownicy medyczni na miejscu dokonali makabrycznego odkrycia

Horror 12 psów dog-angry
© Fondation 30 Millions d'Amis

Blisko dwa tygodnie temu w miasteczku Ban-de-Laveline na wschodzie Francji starszy mężczyzna upadł na podłogę i wezwał na pomoc ratowników medycznych. Na miejscu okazało się jednak, że konieczna będzie również interwencja żandarmerii.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 21.08.2019, 08:26, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Ratownicy nie mogli wejść do domu 81-latka z powodu 12 agresywnych i wygłodniałych psów. Aby móc wydobyć mężczyznę z domu i przewieźć do szpitala, na miejsce trzeba było wezwać również żandarmerię i pracowników schroniska dla zwierząt.

Głodne i bite

To, co odkryli wolontariusze było przerażające. 12 psów w katastrofalnym stanie, żyjących w tragicznych warunkach. 

"To był horror. Na 12 czworonogów była tylko jedna miska, praktycznie pusta" - wyjaśnia Catherine Toussaint, wolontariuszka schroniska dla zwierząt. 

Psy były regularnie bite, żyły pośród śmieci i odchodów. Punktem kulminacyjnym makabrycznego odkrycia pracowników schroniska było znalezione rozkładające się ciało szczeniaka!  

Pod stałą opieką

Na ten moment, stan zdrowia zwierząt nie jest na tyle dobry, aby mogły zostać przeniesione do schroniska. W związku z tym, wolontariusze schroniska i fundacji 30 Millions d'Amis stale na miejscu opiekują się pokrzywdzonymi psami

Aby zapewnić czworonogom niezbędną pomoc schronisko i fundacja zorganizowały zbiórkę pieniędzy. Zaledwie w kilka dniu udało się zebrać ponad 9000 euro.

Schronisko dla zwierząt i Fondation 30 Millions d'Amis zamierzają złożyć pozew przeciw starszemu mężczyźnie.

 

https://saintdieinfo.fr/2019/08/ban-de-laveline-11-12-chiens-maltraites-pris-charge-fondation-30-millions-damis/

Posted by Saintdiéinfo.fr on Saturday, August 10, 2019