Reklama

W Muzeum w Malborku możesz zostawić psa… w przechowalni

Muzeum w Malborku. dog-cat-happy
© Pixabay

No i stało się. Muzeum Zamkowe w Malborku jako pierwsze w Polsce zachęca do wizyty właścicieli ze zwierzakami i to nie tylko psami-przewodnikami. Na początku sierpnia pracownicy Muzeum otworzyli krótkoterminową przechowalnię, w której będzie można zostawić czworonoga na czas zwiedzania.

Redakcja

Opublikowano 19.08.2019, 19:08, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

„Małe, duże, rude, łaciate, kudłate czy gładkowłose, kot czy pies – nie robi to żadnej różnicy. U nas zawsze będzie czekać miska świeżej wody i wygodny kojec” – obiecują na profilu Muzeum Zamkowego w Malborku jego pracownicy.

Zwierzęca poczekalnia

Od piątku 9 sierpnia Muzeum uruchomiło krótkoterminową przechowalnię dla psów i kotów. Będzie można tam zostawić swojego pupila na czas zwiedzania (maksymalnie do 6 godzin). Koszt za przechowalnię uwzględniony jest w cenie biletu wstępu do muzeum.

- W sumie mamy miejsce dla sześciu psów, w tym trzech większych. Ale możemy też przyjąć koty. Stworzyliśmy warunki, myślę, bardzo wzorcowe. Są to klatki po naszych psach, które pracowały kiedyś jako psy ochronne - powiedziała w rozmowie z TVN24 Beata Stawarska, wicedyrektor Muzeum.

Nowy pomysł Muzeum spotkał się z dużym odzewem. Pracownicy instytucji już zastanawiają się nad zwiększeniem liczy dostępnych miejsc dla zwierząt.

Kto może zostawić zwierzaka?

Czworonoga (psa lub kota) może zostawić każdy gość Muzeum, który kupił bilet na zwiedzanie i może okazać ważną książeczkę zdrowia zwierzaka i aktualne szczepienia. Z biletem właściciele zwierząt zgłaszają się do Straży Zamkowej i po wypełnieniu odpowiednich dokumentów mogą zostawić zwierzaki pod dobrą opieką.

Duże psy mogą czekają na swoich opiekunów w boksach, mniejsze pieski oraz koty – w dużych transporterach. Zwierzaki mają zapewnioną wodę.

Jeżeli właściciel nie odbierze czworonoga w wyznaczonym terminie, zwierzak będzie przekazany do najbliższego schroniska. Koszty z tym związane poniesie opiekun.

Mamy nadzieję, że w ślad za Muzeum Zamkowym w Malborku pójdą inne instytucje kultury.

 

Muzeum Zamkowe w Malborku ? jako pierwsze w Polsce zaprasza do odwiedzenia Muzeum nie tylko z psami przewodnikami, ale z...

Posted by Muzeum Zamkowe w Malborku on Thursday, August 8, 2019

 

Źródło: TVN24