Reklama

Podczas operacji małego kotka lekarz dokonał makabrycznego odkrycia (VIDEO)

Kotek z pasożytem. cat-wow © Facebook @ILoveVeterinaryMedicine

Opiekunka małego kociaka zabrała go lecznicy, bo z każdym dniem słabł, a jego nos był mocno spuchnięty. Na miejscu okazało się, że konieczna będzie operacja. Ostrzegamy: nagranie, na którym widać, co weterynarz znalazł w środku, nie jest dla każdego.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 22.08.2019, 18:06, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

To, co weterynarz odkrył w nosie zwierzaka w trakcie operacji, to  tzw. cuterba – pasożyt z rodziny gzowatych, który lubi zagnieżdżać się w pod skórą małych ssaków. Nie jest bardzo groźny, ale w niektórych przypadkach może doprowadzić do poważnej infekcji, miażdżycy, a nawet śmierci zwierzęcia.

Jak rozpoznać, że twój pupil ma pasożyta?

Na początku możesz niczego nie zauważyć. Dopiero po pewnym czasie, kiedy larwa zacznie dojrzewać, na skórze zwierzaka pojawi się niewielki guzek na głowie, szyi lub w nosie, który możesz wyczuć podczas głaskania. Kiedy larwa już dojrzeje, stworzy na skórze zwierzaka coś w rodzaju dziury, przez którą może oddychać. Wtedy z pewnością zobaczysz wyglądającego z tej dziury pasożyta.

Leczenie

Jeśli zauważysz, że twój zwierzak ma pasożyta, nie próbuj go sam wyciągać. Wyciskanie ze skóry czy używanie do tego pęsety może spowodować pęknięcie larwy i infekcję. Po prostu nie panikuj i zabierz swojego czworonoga jak najszybciej do lecznicy.

UWAGA! Nagranie dla osób o mocnych nerwach!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz