Reklama

Dzieciaki uratowały kotka ze śmietnika. Wyrzuciła go... ich sąsiadka

Śmietniki. cat-angry
© Unsplash

Któż z nas nie słyszał narzekania na dzisiejsze dzieciaki, które zamiast biegać z przyjaciółmi po podwórku wolą spędzać czas przed komputerem? Historia, która zdarzyła się w Górze Kalwarii, powinna nas zachęcić do „wyganiania” dzieci na dwór, choćby po to, by… pilnowały sąsiadów.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 22.08.2019, 13:12, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

W ubiegłym tygodniu pracownicy Animal Rescue Polska odebrali niepokojący telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki prosiła o szybką interwencję:

- Pomóżcie, syn z kolegą widział na podwórku jak sąsiadka wyrzuciła kociaka do kontenera na śmieci, chłopcy wyciągnęli malucha!

Wyszła z kotem, wróciła bez

Mieszkanka jednego z osiedli w Górze Kalwarii w ubiegłym tygodniu wyszła na chwilę z domu. Na rękach niosła trzyipółmiesięcznego kotka. Poszła z nim w stronę osiedlowego śmietnika i wrzuciła go do kontenera.

Dzieci, bawiące się w pobliżu, zauważyły, że kobieta wraca bez kota. Z początku chłopcy myśleli, że po prostu sąsiadka zapomniała zabrać z powrotem zwierzaka. Wspięli się więc po śmietniku i wyciągnęli z niego maluszka. Prawdziwi mali bohaterzy!

Kobieta wszystkiego się wyparła

Dzieciaki pobiegły za sąsiadką, by oddać jej kotka. Ta jednak odpowiedziała, że zwierzak… nie jest jej! Później powiedziała, że nie chce już czworonoga i zaniosła go na śmietnik z nadzieją, że zabierze go dozorca, kiedy będzie sprzątał podwórko.

Rezolutne dzieci postanowiły w takiej sytuacji poradzić się rodziców. Na szczęście ci zgłosili sprawę do Animal Rescue Polska. Na miejsce została wezwana również policja. Przeciwko kobiecie zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Kociak obecnie znajduje się w domu tymczasowym. Mamy nadzieję, że niedługo znajdzie opiekunów, którzy nigdy się nim nie znudzą.

Pamiętajcie, że przyjęcie czworonoga pod swój dach jest decyzją na całe życie.

Źródło: Animal Rescue Poland