Reklama

12 psów na widowni w teatrze. To, jak się zachowywały, jest niesamowite!

Psy_na_widowni_w_teatrze dog-wow
© Twitter / @Stratfest

Kiedy obsada musicalu Billy Eliot po raz ostatni ukłoniła się widowni, na której panowała grobowa cisza, można by uznać, że spektakl zakończył się fiaskiem. Dla K-9 Country Inn Working Service Dogs, był to jednak ogromny sukces. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 24.08.2019, 19:22, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Musical na żywo jako część psiego treningu 

Spektakl wystawiony w ramach Ontario's Stratford Festival obejrzało 12 psów. Żaden, przez cały czas trwania przedstawienia, nie wydał z siebie nawet maleńkiego szczeku. 

Oglądanie spektaklu było częścią psiego szkolenia prowadzonego przez K-9 Country Inn Working Service Dogs, w ramach którego podopieczni mieli nauczyć się tego, by nie reagować stresem w nietypowych sytuacjach, nie odpowiadać szczekaniem na ostre i zmieniające się światło, dziwne dźwięki, nagłe i szybkie ruchy oraz tłok. 

Psy były zabierane na stacje metra w godzinach szczytu, do zatłoczonych sklepów, ZOO – a wszystko po to, by nauczyły się radzić sobie przy nietypowych bodźcach. Uczestnictwo w spektaklu muzycznym było swoistego rodzaju testem, które psy zdały nomen omen śpiewająco. Przez cały spektakl czworonogi zachowały wzorowy spokój i milczenie. Oznacza to, że są gotowe do służby. 

Ann Swerdfager z Festiwalu Stradford podkreśliła zaś, że „widownia zachowywała się bardzo dobrze i jest zapraszana, by ponownie odwiedzić teatr”. 

 

K-9 Country Inn Working Service Dogs were featured on CTV Kitchener's News at 5!! K-9 Country Inn Working Service Dogs https://kitchener.ctvnews.ca/video?binId=1.3523126&fbclid=IwAR3lY0IHNIhyxjwcVhhs90gKga1APLtTVNLJpJnmlvSah_MWOITmqQnu_o8

Posted by Elvis SD on Thursday, August 15, 2019

 

hinclude.html.twig