Reklama

Policjanci zostali skrytykowani za… uratowanie psa!

Kamper w lesie. dog-angry
© Shutterstock

Pusty kamper przy autostradzie. Z pozoru nic nadzwyczajnego. Kierowca pewnie poszedł coś zjeść. Dopiero kiedy zajrzysz do środka, zobaczysz, że w samochodzie odbywa się istny horror.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 28.08.2019, 08:58, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Natychmiastowa interwencja

Niemiecka policja w Meinerzhagen w Nadrenii Północnej-Westfalii dostała pilne zgłoszenie na autostradę A45. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli stojącego na postoju kampera. Wszystko wyglądało normalnie do momentu, kiedy zajrzeli do wnętrza pojazdu. W nagrzanym do niemożliwości samochodzie pies walczył ze śmiercią.

Właściciel kampera zostawił uchylone okno i miskę z wodą, ale to nie wystarczyło. Pies leżał na podłodze, ciężko dyszał, ewidentnie nie dawał już sobie rady z gorącem.

Policjanci zaczęli natychmiastową interwencję. Otworzyli okno, aby uwolnić psa z piekielnego więzienia i zabrali go na stację, aby pies mógł odpocząć i dojść do siebie.

Słowa podziękowania?

Nic z tych rzeczy! Kiedy 64-letni właściciel psa wrócił do samochodu, zamiast być wdzięcznym policjantom za uratowanie psa, zarzucił im kradzież zwierzęcia. Poza tym skrytykował ich, że zamiast zajmować się prawdziwymi przestępstwami i ściganiem złoczyńców, włamali się bezpodstawnie do cudzego samochodu!

Letni horror zwierząt wciąż trwa

Lato powoli dobiega końca, ale upały wciąż dają w kość. Przez ostatnie miesiące przypominaliśmy o tym, by pod żadnym pozorem nie zostawiać zwierząt w nagrzanych samochodach, choćby na parę minut. Tymczasem wciąż słyszymy o kolejnych horrorach czworonogów.

Pamiętajcie, że jeśli widzicie zostawionego w samochodzie zwierzaka, nawet jeśli ma uchylone okno, interweniujcie.

Po 6 minutach w blaszanej „puszce” dochodzi do nieodwracalnych zmian w psim organizmie!

Więcej, o tym, co robić, gdy zobaczycie zamkniętego w samochodzie psa, przeczytacie tutaj.

 

Gestern auf der A45. Auf der Rastanlage Drögenpütt stand ein Wohnwagen in der prallen Sonne. ☀ Darin dieser Hund. ? 30...

Posted by Polizei NRW Märkischer Kreis on Tuesday, July 30, 2019