Reklama

Golden retriever po zabiegu kastracji chwyta pluszaka i... (VIDEO)

Golden z maskotką. dog-wow
© Instagram @barleyboy

Uwaga - ta historia jest super słodka! Barley – uroczy golden retriever mieszkający w Amsterdamie – parę miesięcy temu przeszedł niezbyt przyjemny zabieg kastracji. Kiedy już było po wszystkim, humor mu nie dopisywał, mimo że fizycznie czuł się dobrze. Na szczęście znalazł wsparcie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.08.2019, 19:12, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:56

Golden retriever o imieniu Barley mieszka ze swoimi opiekunami Zitą Butler i Marciem Wisselo w Amsterdamie. Jak niemal każdy pies tej rasy, ceni sobie dobre towarzystwo. Kiedy więc jego właściciele nie mają zbyt wiele czasu na zabawę, staje się smutny i markotny.

Psie alter ego

W końcu Zita i Marc wpadli na pomysł, jak zapewnić stałe towarzystwo swojemu pupilowi. Podczas wizyty w IKEA zobaczyli pluszaka, który wyglądał jak wypisz, wymaluj ich Barley! Bez chwili wahania postanowil go kupić i zobaczyć, jaka będzie reakcja pieska.

Tego się jednak nie spodziewali! Barley oszalał na punkcie pluszaka i w ogóle się z nim nie rozstawał. Fluffy, bo tak został nazwany, towarzyszył psu w zabawach, w drzemkach, przy oglądaniu telewizji, a nawet na wakacjach! Piesek nigdzie się nie ruszał bez swojego przyjaciela. Jednego pewnego dnia sytuacja się zmieniła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barley (@barleyboy) on

Brak humoru po kastracji

Parę miesięcy temu Zita i Marc postanowili wykastrować Barley’a. Cały zabieg odbył się bez komplikacji, ale piesek nie był zadowolony z zaistniałej sytuacji. Kołnierz, który miał go chronić przed lizaniem rany, bardzo go irytował. Mimo dobrej kondycji fizycznej, nie miał więc ochoty na zabawy.

Opiekunowie Barley’a robią wszystko, by poprawić mu humor. Nic nie pomaga. W końcu Marc i Zita decydują się na ostateczny ruch, by pocieszyć swojego czworonoga. Robią… minikołnierz dla Fluffy’ego! Reakcja Barley'a jest super słodka - troszczy się o swojego przyjaciela przez cały tydzień.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barley (@barleyboy) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barley (@barleyboy) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barley (@barleyboy) on