Reklama

Ta urocza kotka dotarła z Wielkiej Brytanii do Francji... bez wiedzy opiekunów

Kotka wyszła ze schowka dopiero we Francji! cat-wow © Didi S/Pixabay

Jane i Paul Brownowie wyruszyli w lipcu na wyczekiwane wakacje – zabrali wszystko co potrzebne do przyczepy kempingowej i pojechali do Francji, pozostawiając swą ośmioletnią kotkę Squish w domu w Leeds pod tymczasową opieką. A przynajmniej tak myśleli.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 31.08.2019, 13:43, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Wycieczka z niespodzianką

Gdy tylko opuścili prom, który przewiózł ich z Wielkiej Brytanii na wybrzeże francuskie, szylkretka Squish niespodziewanie pojawiła się w porze lunchu... Wychynęła z jednego ze schowków w przyczepie i nie wydawała się zbytnio przejmować zaskoczeniem, jakie wywołała u Brownów, za to domagała się jedzenia po tak długiej i wyczerpującej podróży. Kotka uznała za stosowne pokazać się już na francuskim brzegu Kanału La Manche.

Jak przyznała Jane, małżeństwu nawet nie przyszło do głowy, że kotka mogła wślizgnąć się do przyczepy. Chociaż „jest ona bardzo ciekawskim kotem, więc zapewne weszła do środka, żeby się rozejrzeć – tuż przed tym, jak Paul zatrzasnął drzwi przyczepy, nieświadomy że kotka jest w środku” – dodaje Jane.

Wakacje z kotem

W związku z niespodziewanym pasażerem, Brownowie musieli nieco zmodyfikować plany wakacyjne i rozpocząć pobyt we Francji od wizyty u weterynarza. Squish nie posiadała bowiem paszportu i nie była szczepiona przeciw wściekliźnie. Kotka została zaszczepiona i otrzymała stosowny dokument, ale szczepienie wiąże się niestety z kwarantanną – trzytygodniową, podczas gdy wakacyjny wyjazd miał trwać tylko tydzień!

Póki co po opuszczeniu lecznicy wycieczka odbyła się zgodnie z planem – Brownowie odwiedzili Lille, Reims, Troyes, Autun… Jedynym ich zmartwieniem były upały i ich ewentualny wpływ na kotkę. Próbowali zapewnić zwierzakowi nieco wytchnienia przy pomocy zimnych okładów i wilgotnych ściereczek oraz włączonego wentylatora. Na szczęście Squish zniosła upały nadzwyczaj dobrze!

Kwarantanna i zmiana planów

Kwarantanna po szczepieniu musiała potrwać 3 tygodnie. W związku z tym koniec urlopu zdecydowanie odbiegł od planów Brownów… Podczas gdy Jane wróciła samolotem do Anglii, Paul musiał zostać kolejne dwa tygodnie we Francji z kotką – do końca okresu kwarantanny! Wszystko to w czasie największych upałów. A kotka, jak stwierdziła Jane, „wyglądała na bardzo z siebie zadowoloną”!

 

Courageous Cat Enjoyed A 1,500 Mile Road Trip After Stowing Away In Her Owners’ Caravan When They Went On Holiday To...

Posted by real fix on Friday, August 2, 2019

Źródło: metro.co.uk

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz