Reklama

105 świnek morskich czeka na ratunek! Mamy tylko dwa dni!

Świnka_morska_biała dog-cat-sad
© Facebook / @LabRescue

Na co dzień Wamiz.pl zajmuje się kotami i psami, ale obok tego apelu nie możemy przejść obojętnie. Morskie świnki laboratoryjne szukają domów. Jeśli ich nie znajdą do końca miesiąca – zostaną uśmiercone. 

Redakcja

Opublikowano 28.08.2019, 10:47, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:56

105 świnek morskich gotowych do adopcji

Lab Rescue, fundacja zajmująca się adopcją zwierząt laboratoryjnych prosi o pomoc. 105 świnek morskich, 45 samiczek i 60 samców zostanie uśmierconych, jeśli do końca miesiąca nie znajdą się osoby, które chcą je zaadoptować. Zwierzęta są zdrowe, mają około 3. miesięcy, a przed adopcją przejdą kontrolę weterynaryjną. Wszystkie są białego koloru. 

Świnki są obecnie w Warszawie i we Wrocławiu, ale Lab Rescue pomaga w znalezieniu transportu, jeśli zwierzaka chciałby zaadoptować ktoś z innego miasta. Przed adopcją trzeba złożyć oświadczenie, że zwierzę nie zostanie wydane na karmówkę. 

Adopcja ratująca życie 

Te świnki, które nie znajdą nowych domów, zostaną uśmiercone. Fundacja ma nadzieję, że uda się uratować choć część z nich. Niestety, nie mogą zostać oddane do sklepów zoologicznych, gdyż te nie rozdzielają zwierząt płciowo i nie mają w związku z tym odpowiednich warunków, by przyjmować zwierzęta laboratoryjne. 

Świnka morska to zwierzę stadne, dlatego minimalna ilość zwierząt to dwa. Minimalne wymiary klatki dla dwóch samic to 100 cm, a dla samców 120 cm. 

Świnki przeznaczone do adopcji przebywają w domach tymczasowych, dlatego fundacja apeluje również o wsparcie w postaci karmy, ściółki i transporterów. 

 

❗❗❗Kochani sytuacja kryzysowa❗❗❗ Dostałyśmy właśnie informację z laboratorium, że są właściwie na już do odebrania...

Posted by Lab Rescue - adopcje zwierząt laboratoryjnych on Friday, August 23, 2019