Reklama

„Ja tylko umyłem samochód” odpowiedział lekarz zszokowanym policjantom, którzy zatrzymali go na drodze

Pies_stary_na_kanapie dog-sad
© Pixabay / Fran_

W miejscowości Caserta we Włoszech doszło do dramatycznego zdarzenia z udziałem 10-letniego psa. Historia przeraża jeszcze bardziej, kiedy uświadomimy sobie kim był jego właściciel. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 30.08.2019, 13:25, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies na smyczy ciągnięty za samochodem 

Kiedy policjanci patrolujący drogę zobaczyli, że za przejeżdżającym samochodem na smyczy ciągnięty jest pies, natychmiast ruszyli mu na ratunek i zatrzymali samochód. Pies był już ledwo żywy. Zziajany z poobijanymi łapkami i licznymi otarciami wyglądał tragicznie.

Policjanci byli przekonani, że koszmar 10-letnego psa to jakiś niefortunny wypadek, ale okazało się, że kierujący samochodem wiedział, że za autem ciągnięte jest zwierzę. 

Dlaczego pies nie jedzie autem? Bo jest świeżo umyte! 

Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest lekarzem. Na pytanie policjantów, dlaczego pies został przywiązany do samochodu, jego właściciel odpowiedział, że „właśnie umył samochód i nie chciał, by pies znów go zabrudził”. 

Kiedy mężczyzna zorientował się, że to wyjaśnienie niezbyt przekonuje policjantów, zaczął mówić o tym, że musiał tak przywiązać psa, bo jego 18-letni syn, który był w samochodzie się go boi.  

Lekarz odpowie za swoje czyny

Czujni policjanci nie dali się przekonać. Złożyli doniesienie, a psa odtransportowali do schroniska. Ma kilka obrażeń, ale pod czułą opieką, szybko dojdzie do siebie. 

 

I carabinieri sospettano che lʼuomo, 51 anni, non abbia fatto salire lʼanimale per non sporcare lʼauto appena lavata

Posted by Tgcom24 on Thursday, August 15, 2019