Reklama

Kotka rodzi czworo kociąt: internet szaleje na ich punkcie (VIDEO)

szara kotka cat-wow © Shutterstock

Koty z trwałą ondulacją? Niesamowity wygląd tych czterech kociaków ze Szwajcarii podbił serca użytkowników Instagrama. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Cztery kocięta są reprezentami rasy selkirk rex która pojawiła się nieco ponad 30 lat temu (1987 rok) w USA. Za nietypowy wygląd włosa odpowiada specjalny gen. Kociaki rodzą się z mocno skręconym futrem, które gubią w trakcie dorastania, a włos nieco się rozprostowuje, choć nigdy nie jest gładki. Dopiero 8-10 - miesięczne koty nabierają właściwego wyglądu, a kiedy są maleńkie, to faktycznie wyglądają jak owce. 

Selkirk występuje w dwóch odmianach – o krótkiej i długiej sierści. Może mieć dowolne umaszczenie. 

Pod względem charakteru selkirk to bardzo łagodny, przyjazny i ciekawy świata kot, który lubi spokojne wylegiwanie się na kanapie lub parapecie. Jest tolerancyjny, bardzo pogodny i łatwo adaptuje się do obecności innych zwierząt. 

Poznaj bliżej rasę Selkirk rex

Owieczko – koty są niebywale słodkie. Sami zobaczcie. Oto Manny, Tony', Sosa i Elvira, które przyszły na świat w Szwajcarii.

 

Koty o „kiepskiej” sierści? 

Jak podkreślają hodowcy, każdy, kto zdecyduje się na kota selkirk rex, musi być odporny psychicznie na komentarze i docinki ze strony innych osób. Często się bowiem zdarza, że osoby, które nie znają tej rasy, uważają, że z kotem, który ma zmierzwioną sierść, coś jest nie tak – jest chory bądź źle pielęgnowany. 

Na szczęście reakcje osób na Instagramie świadczą o tym, że owco – kotki mają wielu miłośników. My w Wamiz.pl zachwycamy się ich wyglądem, a miłośników psów odsyłamy do rasy psów bedlington terrier - one też wyglądają jak owce. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz