Reklama

Kierowca autobusu dokonuje wstrząsającego odkrycia na przystanku autobusowym

przystanek autobusowy dog-angry
© Shutterstock / zdjęcie ilustracyjne

Gdy pewien kierowca autobusu przygotowywał się do porannej trasy, dostrzegł na przystanku przewoźnik dla zwierząt. To, co zobaczył w środku zmroziło go. 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 02.09.2019, 10:54, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Historia miała miejsce w sierpniu w Wiesbaden (zachodnie Niemcy). Kierowca autobusu czekał na rozpoczęcie trasy od przystanku Landeshaus przy Moritz Street o 6.47. O tej porze nie było żadnych pasażerów.

Tajemniczy pakunek

Ponieważ było pusto, kierowca szybsko dostrzegł, że na ziemi stoi dziwny pakunek. Kiedy podszedł bliżej, ku swojemu przerażeniu odrył, że jest to transporter dla zwierząt, w którym znajduje się wycieńczony szczeniak. Pies nie mógł nawet podnieść głowy. 

Kierowca natychmiast zadzwonił na policję. Zwierzę zostało przetransportowane do kliniki weterynaryjnej, gdzie orzeczono, że jest odwodnione i bardzo osłabione. Pies nie był też karmiony od dłuższego czasu. Rozpoczęła się walka o życie szczeniaka. 

Na szczęście zabiegi weterynaryjne przyniosły skutek i stan malucha jest stabilny, ale piesek wciąż dochodzi do zdrowia. 

Sprawca nie został jeszcze zidentyfikowany. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. 

Porzucanie zwierząt to nie tylko okrucieństwo, ale również przestępstwo

W lecie nie brakuje podobnych zdarzeń. Niektórzy porzucają swoje psy, gdy wyjeżdżają na wakacje lub kiedy ich suczka się oszczeni. Zamiast narażać czujące zwierzę na utratę zdrowia czy śmierć, można je oddać komuś znajomemu lub ogłosić się na portalach społecznościowych. Jeśli to nie przyniesie skutku, pozostawić psa czy kota w schronisku. Warto uświadamiać dzieci, że zwierzę to nie zabawka. Nie można go wyrzucać, kiedy się znudzi. Niestety część dorosłych ludzi nigdy nie przerobiło tej lekcji. 

Z kolei gdy sami jesteśmy świadkami cierpienia zwierzęcia, reagujmy. Nie musimy go od razu przygarniać, ale konieczne jest zawiadomienie policji, która podejmie odpowiednie działania. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawieniu wolności do lat 3, a przy szczególnym okrucieństwie do lat 5. 

 

Ein Busfahrer der ESWE hatte um 06:47 Uhr einen herrenlosen Hund in einem Transportkörbchen an der Haltestelle...

Posted by Ordnungsamt der Landeshauptstadt Wiesbaden on Friday, August 16, 2019