Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Bezdomny pies trafia do sklepu i...

pies
© Shutterstock

W trakcie niedawnych nieznośnych upałów mieszkańcy jednego z miasteczek w północnym Meksyku spotkać mogli drzemiącego w sklepie psa. Zwierzę zostało prawdopodobnie porzucone. Na szczęście jego losem zainteresował się jeden ze sprzedawców.

Przez Diana Klimowicz , 6 wrz 2019

Anielski gest w piekielną pogodę

Historią podzielił się z The Dodo Adolfo Pazzi Ahumada, który wyruszył w czterdziestostopniowym upale do sklepu popularnej w Meksyku sieciówki. Tam zastał go pokrzepiający serce widok. Jeden ze sprzedawców karmił i poił przygarniętego z ulicy psa. Zwierzęciu pozwolono na swobodne przebywanie w obrębie sklepu z nadzieją, że być może jakiś klient zechce go adoptować. 

Sprzedawca podejrzewa, że pies został niedawno porzucony przez swojego właściciela. Zagubione zwierzę szukało pomocy, szczególnie przy tej ciężkiej do wytrzymania pogodzie. Dzięki wrażliwości i wyobraźni sprzedawcy sieciówki pies odnalazł wytchnienie na terenie sklepu. Nie skończyło się na wodzie i jedzeniu. Dostał także zabawki, za które sprzedawca zapłacił z własnej kieszeni. Pies zachowuje się przyjaźnie w stosunku do obsługi i klientów. Nieraz spotkać go można w którejś z alejek, gdzie smacznie drzemie. 

Pies w sklepie - czy to dobry pomysł? 

Historia psa ze sklepu w Meksyku wzbudziła duże zainteresowanie w Internecie. Być może dzięki nagłośnieniu tej sprawy szybciej znajdzie on dom i odpowiedzialnego właściciela. Gdyby nie reakcja sprzedawcy, pies szybko by się odwodnił i przegrzał.

Kilka dni temu centra handlowe w Opolu wprowadziły możliwość wejścia z psem na swój teren, jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych przepisów. Z pewnością na czas zakupów lepiej zostawić psa w domu lub pod opieką zaprzyjaźnionej osoby. Jednak jeśli nie mamy innego wyjścia i musimy iść z psem na zakupy, szczególnie w czasie upałów, na pewno lepiej zabrać czworonoga ze sobą, niż zostawić go pod sklepem lub co gorsza - w samochodzie! 

 

Sweet and wonderful story. Thank God for Adolfo Pazzi Ahumada.

Posted by Josie Mascorro on Wednesday, August 28, 2019

Źródło: TheDodo