Reklama

Pies i sarna uwięzieni w studni. Konieczna była interwencja strażaków

Pies uwięziony w studni dog-wow
© Facebook - OSP Kaczory

W Krzewinie w woj. wielkopolskim 2 września do 1,5 metrowej studni wpadł pies i sarna. Nie wiadomo, jak zwierzęta się tam razem znalazły. Pewne jest jednak, że nie opuściłyby pułapki, gdyby nie interwencja strażaków. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 06.09.2019, 11:01, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:56

Na miejsce zdarzenia przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna z Kaczor (woj. wielkopolskie). Akcja ratunkowa trwała zaledwie kilkanaście minut.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaczor stwierdzono, że w studni na głębokości około 1,5 metrów znajduje się pies i sarna. Dodatkowym zagrożeniem była woda, która częściowo wypełniała studnię - czytamy na portalu Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Na miejsce wysłano ratowników ze specjalnej grupy wysokościowej z Piły. Jednak pierwsi na miejsce dojechali ochotnicy z Kaczor, którzy zdążyli rozpocząć już akcję ratunkową. Na szczęście, uratowane zwierzęta nie ucierpiały.

- Po akcji ratunkowej ocalone zwierzęta pobiegły do lasu. – Dosłownie wyrwały nam się z rąk. Jeśli potrzebowałyby pomocy, na pewno na miejsce wezwalibyśmy weterynarza – powiedział oficer prasowy dla TVP Info.

Dziękujemy strażakom za sprawną akcję, chociaż żałujemy, że pies nie został odwieziony przez służby ratownicze w bezpieczne miejsce. Niestety, nie wiadomo, co się z nim stało. 

 

Zdarzenie 92/2019. 02.09 godzina 9:29 wyjazd zastępu GCBA Man do uwięzionego psa i sarny w studni w miejscowości Krzewina. Na miejscu również JRG 2 Piła.

Posted by OSP Kaczory on Monday, September 2, 2019