Reklama

Bezdomny pies wbiegł na komisariat Policji i od razu znalazł dom

pies trafil na policje dog-wow
© Lubuska Policja

Informacja o niecodziennym interesancie, który pojawił się na sulęcińskiej komendzie Policji obiegła wszystkie lokalne media. Cała historia miała miejsce pod koniec sierpnia i zapewne jest efektem działań ludzi. Na szczęście dzięki policjantowi z tamtejszego komisariatu miała piękne zakończenie, a zabiedzony pies zyskał szansę na szczęśliwe życie.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 07.09.2019, 08:51, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Wychudzony pies gościem sulęcińskiej komendy

28 sierpnia br. na komendzie Policji w Sulęcinie pojawił się wychudzony i przestraszony czworonóg. Funkcjonariusze postanowili dać jej tymczasowe schronienie na komisariacie mając nadzieję, że znajdzie się jej właściciel. Początkowo zwierzak był mocno zdystansowany, ale okazało się po upływie chwili, że jest niezwykle przyjaźnie nastawiony do ludzi. Funkcjonariusze wysłali gdzie tylko mogli ogłoszenie z myślą znalezienia jego właścicieli - niestety bez skutku.

Kolejna ofiara wakacji? Schroniska dla zwierząt pękają w szwach

Nie są jasne przejścia i historia zabiedzonej psiny, ale wiele pisaliśmy już o zwierzętach, które są porzucane są w okresie letnim. Związane jest to z wyjazdami na wakacje i kompletnym brakiem wyobraźni. Jest wiele możliwości zapewnienia psu opieki podczas urlopu, m.in. hotele dla zwierząt, profesjonalni pettsiterzy, sąsiedzi czy rodzina. Czy naprawdę trzeba pozbywać się psa czy kota, jak niepotrzebnej rzeczy?

Jak skończyła się historia zbłąkanej suni?

dwa pieski
©Lubuska Policja

Czy ta historia też jest dowodem na bestialstwo i bezduszność ludzi? Tego z pewnością nie wiemy, ale możemy przeciwdziałać i brać przykład z takich ludzi jak mł. asp. Paweł Wąsowicz.

Kiedy nikt nie zgłosił się w sprawie znalezionego psa, zabrał go do domu, gdzie czekał na niego inny psi kompan. Jak widać na zdjęciu psiaki już się zaprzyjaźniły.

I jak tu nie lubić takich ludzi? Po prostu się nie da.

Autor: Wera Szaciłowska

Źródło: sulecin.lubuska.policja.gov.pl