Reklama

W okolicach skateparku znaleziono zaklejony taśmą izolacyjną karton. A w nim…

Dwa_kociaki_czarny__pregowany_Kęty cat-sad © Facebook

Nieopodal skate parku w Kętach, mężczyzna zauważył porzucony karton zalepiony taśmą. Takie niepozorne pudełko mogło bez problemu zostać potrącone, zgniecione lub zabrane przez służby porządkowe na wysypisko. Na szczęście mężczyzna zajrzał do środka.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Trzy około 2,5-miesięczne kociaki, zostały porzucone w zaklejonym taśmą kartonie, nieopodal skate parku. Taki dom „podarował” tym kociakom ich właściciel. Mogły w nim umrzeć. 

Na szczęście, ich miauczenie usłyszał mieszkaniec Kęt, zajrzał do środka i od razu zareagował. Zabrał karton z kociętami do Przychodni Weterynaryjnej Open Vet, gdzie maluchy uzyskały natychmiastową pomoc. 

Siła social media pomaga znaleźć kotkom dom

Jedna z kotek znalazła od razu osobę, która ją przygarnęła. Czarna kotka czekała niewiele dłużej, bo zaledwie kilka godzin. Dzięki szybkiej akcji informacyjnej, jaką przeprowadziły kęckie media, ostatni pręgowany kocurek już też znalazł nowy, kochający dom. 

Człowiekowi, który porzucił kociaki, grozi nawet do trzech lat więzienia. Niestety, jak na razie nie ma żadnych informacji na temat tego, kim może być sprawca całego zdarzenia. 

 

Porzucone maluchy szukają nowego, odpowiedzialnego opiekuna. Kto da im dom❓

Posted by Gmina Kęty on Tuesday, September 3, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz