Reklama

Podczas rutynowej kontroli, policja dokonała szokującego odkrycia w misce dla psa

Kontrola policji dog-angry
© Unsplash

4  września przy skwerze Aubry d'Albertville w Savoie, w południowo-wschodniej Francji, policjanci dostrzegli grupę pijanych ludzi. Od razu postanowili sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Niestety, nie było. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 10.09.2019, 12:50, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Pies pod wpływem 

Kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do grupy imprezowiczów, zauważyli, że jest wśród nich szczeniak. Niestety, pies nie był w dobrej formie. Wiele wskazywało na to, że tak jak jego opiekunowie, był pijany. 

Przypuszczenia policji potwierdziło szokujące odkrycie. W misce czworonoga zamiast wody był alkohol! Właściciel szczeniaka nawet nie próbował protestować i od razu przyznał się do winy. 

Surowe konsekwencje 

Pies natychmiast został przekazany służbom weterynaryjnym. Następnie, aby zapewnić czworonogowi bezpieczeństwo, przewieziono go do schroniska.  

W związku z narażeniem psa na utratę zdrowia, a nawet życia, właściciel jest zobowiązany do zapłaty grzywny w wysokości 750 euro. Istnieje też wysokie prawdopodobieństwo, że zwierzę zostanie mu odebrane na zawsze.  

Należy pamiętać, że alkohol jest dla psów skrajnie niebezpieczny. Po jego spożyciu mogą one zapaść w śpiączkę, a nawet umrzeć w wyniku niewydolności krążenia.

 Źródło: wamiz.com