Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Dwaj bracia sprzedają swoje skarby, by pomóc bezdomnym kotom

dwaj chlopcy z kotami © Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Historia dwóch braci mieszkających w Dubaju wzrusza do łez. Tak bardzo przejęli się losem bezdomnych zwierząt, że zdecydowali się sprzedać wszystkie swoje ukochane rzeczy. Ich ofiarność poruszyła tłumy! 

Przez Sabina Stodolak, 10 wrz 2019

Bezdomne zwierzęta w Dubaju – spory problem

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich koty nie mają łatwego życia. Zwłaszcza w lecie, wiele z nich jest po prostu porzucanych przez właścicieli. Populacja kotów, które nigdy nie zaznały odpowiedniej opieki też jest duża.   

Lorey Fenton z południowej Afryki, jest członkinią grupy na Facebook Bin Kitty Collective, która zajmuje się pomaganiem bezpańskim kotom i psom. Lorey pokazała zdjęcia porzuconych kociaków swoim synom – 8-letniemy Joshua i 10-letniemu Sebastianowi. Nie spodziewała się tego, co chłopcy zrobią. 

Dzieci wyprzedają swoje skarby, by pomóc zwierzętom 

Obaj chłopcy bardzo przejęli się losem zwierząt i zdecydowali im pomóc. Przygotowali więc wyprzedaż garażową, w ramach której zaoferowali swoje zabawki i książki, a zebrane pieniądze przeznaczyli na pomoc zwierzakom.  Zrezygnowali też ze swojego kieszonkowego. 

Chłopcy są mocno związani ze zwierzętami – w domu mają już dwa koty, które zostały przygarnięte z ulicy oraz żółwia. 

„Pomimo tego, że Joshua uwielbia czytać, zdecydował się oddać prawie wszystkie swoje książki, by pomóc porzuconym zwierzętom” – wyjaśnia wzruszona zachowaniem dzieci matka. 

Facebookowa grupa wsparcia, tak bardzo wzruszyła się zachowaniem braci, że jej członkowie też zaczynają przyłączać się do wyprzedaży i dotacji.

„Ja i mój mąż wiemy, że te pieniądze to tylko kropla w morzu potrzeb, jakie mamy w związku z rachunkami od weterynarzy, ale decyzja moich dzieci, to przynajmniej kilka uratowanych kotów” – wyjaśnia Lorey. 
 

Źródło: khaleejtimes.com