Reklama

Dwaj bracia sprzedają swoje skarby, by pomóc bezdomnym kotom

dwaj chlopcy z kotami dog-cat-happy © Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Historia dwóch braci mieszkających w Dubaju wzrusza do łez. Tak bardzo przejęli się losem bezdomnych zwierząt, że zdecydowali się sprzedać wszystkie swoje ukochane rzeczy. Ich ofiarność poruszyła tłumy! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bezdomne zwierzęta w Dubaju – spory problem

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich koty nie mają łatwego życia. Zwłaszcza w lecie, wiele z nich jest po prostu porzucanych przez właścicieli. Populacja kotów, które nigdy nie zaznały odpowiedniej opieki też jest duża.   

Lorey Fenton z południowej Afryki, jest członkinią grupy na Facebook Bin Kitty Collective, która zajmuje się pomaganiem bezpańskim kotom i psom. Lorey pokazała zdjęcia porzuconych kociaków swoim synom – 8-letniemy Joshua i 10-letniemu Sebastianowi. Nie spodziewała się tego, co chłopcy zrobią. 

Dzieci wyprzedają swoje skarby, by pomóc zwierzętom 

Obaj chłopcy bardzo przejęli się losem zwierząt i zdecydowali im pomóc. Przygotowali więc wyprzedaż garażową, w ramach której zaoferowali swoje zabawki i książki, a zebrane pieniądze przeznaczyli na pomoc zwierzakom.  Zrezygnowali też ze swojego kieszonkowego. 

Chłopcy są mocno związani ze zwierzętami – w domu mają już dwa koty, które zostały przygarnięte z ulicy oraz żółwia. 

„Pomimo tego, że Joshua uwielbia czytać, zdecydował się oddać prawie wszystkie swoje książki, by pomóc porzuconym zwierzętom” – wyjaśnia wzruszona zachowaniem dzieci matka. 

Facebookowa grupa wsparcia, tak bardzo wzruszyła się zachowaniem braci, że jej członkowie też zaczynają przyłączać się do wyprzedaży i dotacji.

„Ja i mój mąż wiemy, że te pieniądze to tylko kropla w morzu potrzeb, jakie mamy w związku z rachunkami od weterynarzy, ale decyzja moich dzieci, to przynajmniej kilka uratowanych kotów” – wyjaśnia Lorey. 
 

Źródło: khaleejtimes.com

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz