Reklama

Cztery szczenięta uwięzione w przepuście drogowym. Konieczna była interwencja straży

Uratowany szczeniak na rękach strażaka dog-wow
© Facebook - OSP KSRG Warta Bolesławiecka

Wszystko zaczęło się w niedzielę 8 września, kiedy to mieszkanka Szczytnicy w województwie dolnośląskim usłyszała odgłosy dobiegające z przepustu drogowego. Szybko okazało się, że znajdują się tam szczeniaki.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 10.09.2019, 20:04, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Początkowo kobieta próbowała samodzielnie udzielić pieskom pomocy. Niestety, próba wyciągnięcia zwierząt nie powiodła się. Mieszkanka Szczytnicy postanowiła wezwać pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy ochotnicy z Warty Bolesławieckiej, którzy uwolnili szczeniaki.

Po udanej akcji ratowniczej, kobieta, która znalazła uwięzione zwierzęta, podjęła bardzo ważną decyzję. Postanowiła zaopiekować się porzuconymi czworonogami! “Dziękujemy pani za dobre serce” - podsumowali strażacy na swoim Facebooku. 

Zgodnie z polskim prawem porzucenie zwierzęcia traktowane jest jako znęcanie się nad nim. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

 

W dniu dzisiejszym ok. godz. 15:49 nasza jednostka została zadysponowana przez SK PSP w Bolesławcu do porzuconych oraz...

Posted by OSP KSRG Warta Bolesławiecka on Sunday, September 8, 2019