Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Cztery szczenięta uwięzione w przepuście drogowym. Konieczna była interwencja straży

Uratowany szczeniak na rękach strażaka © Facebook - OSP KSRG Warta Bolesławiecka

Wszystko zaczęło się w niedzielę 8 września, kiedy to mieszkanka Szczytnicy w województwie dolnośląskim usłyszała odgłosy dobiegające z przepustu drogowego. Szybko okazało się, że znajdują się tam szczeniaki.

Przez Marcelina Smugowska, 10 wrz 2019

Początkowo kobieta próbowała samodzielnie udzielić pieskom pomocy. Niestety, próba wyciągnięcia zwierząt nie powiodła się. Mieszkanka Szczytnicy postanowiła wezwać pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy ochotnicy z Warty Bolesławieckiej, którzy uwolnili szczeniaki.

Po udanej akcji ratowniczej, kobieta, która znalazła uwięzione zwierzęta, podjęła bardzo ważną decyzję. Postanowiła zaopiekować się porzuconymi czworonogami! “Dziękujemy pani za dobre serce” - podsumowali strażacy na swoim Facebooku. 

Zgodnie z polskim prawem porzucenie zwierzęcia traktowane jest jako znęcanie się nad nim. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

 

W dniu dzisiejszym ok. godz. 15:49 nasza jednostka została zadysponowana przez SK PSP w Bolesławcu do porzuconych oraz...

Posted by OSP KSRG Warta Bolesławiecka on Sunday, September 8, 2019