Reklama

Szympans atakuje cane corso: reakcja psa Was zaskoczy! (VIDEO)

Szympans i cane corso dog-wow
© Rumble

Po obejrzeniu tego nagrania, gwarantujemy, że zmienicie zdanie o psach rasy cane corso. Zachowanie szympansa też Was może nieco zaskoczyć. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 14.09.2019, 08:33, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Cane corso to psy obronne, często postrzegane jako niebezpieczne. Choć ze względu na swoją wielkość, siłę i nieufny charakter, mogą wzbudzać pewne obawy, w rzeczywistości to bardzo lojalne i czułe psy.

Odpowiednio wyszkolone i obyte z ludźmi zwierzę, może być dobrze wychowanym pupilem, niezależnie od rasy.

Nieoczekiwany atak

Cane corso, oprócz pokaźnej masy, która sprawia, że jest wiele do kochania, znane są również ze swojej zdystansowanej natury. Widać to na poniższym nagraniu.
 
Cała scena rozegrała się na podwórku. Filmik przedstawia szympansa i dorosłego cane corso. Wyraźnie widać, że małpa szuka powodów do walki i próbuje sprowokować sędziwego psa. Ten jednak reaguje w bardzo nietypowy sposób!

Zamiast agresywnie zareagować na zaczepki szympansa, pies jest całkowicie spokojny i pozostaje niewzruszony na prowokacje.

Jak widać, cane corso potrafią zachować całkowity spokój i nie da się ich łatwo wyprowadzić z równowagi. Te psy mogą być cierpliwe i uprzejme, wszystko zależy od ich odpowiedniego wychowania.