Reklama

Jack russel supernianią! Nie zgadniecie, kim się opiekuje

Pies_jack_russel_opiekun_dzikich_zwierzat dog-wow © YouTube

Mała hiena, szympansiątko, gepard. To wszystko podopieczni małego jacka russela o imieniu Nati. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

4-letnia Superniania

Naankuse Wildlife Sanctuary w Namibii, to miejsce, w którym niesie się pomoc osieroconym, rannym i chorym dzikim zwierzętom, które – kiedy mają już wystarczająco dużo sił – są wypuszczane na wolność. 

W ośrodku mieszka i pracuje 4-letnia suczka Nati. To mieszaniec, który ma w sobie bardzo dużo z jacka russela. Jej głównym zadaniem jest bycie zastępczą mamą dla osieroconych zwierząt. 

Mama dla hieny

Pierwszym podopiecznym Nati było szczenię hieny, które przybyło do ośrodka w 2016 roku. Mała Nanna potrzebowała wzorca. Nati opiekowała się nią jak swoim własnym szczeniakiem.  Teraz, mimo iż hiena jest już kilka razy większa niż Nati, nadal się jej słucha, a ich więź jest bezdyskusyjna. 

Marlice von Vuuren, która prowadzi ośrodek, podkreśla, że Nati nadal zachowuje się tak, jakby była mamą Nanny i za nic ma sobie różnice w wielkości oraz to, że hieny są przecież na wolności dość agresywnymi padlinożercami. 

Gepard, szympans, pawian? Zaadoptuję je wszystkie 

Nati jest świetną opiekunką i do tego bardzo tolerancyjną. Moglibyśmy się – jako ludzkość – od niej uczyć. Nati nie selekcjonuje bowiem swoich podopiecznych i jednakową miłością obdarza wszystkie potrzebujące młode. Niezależnie od tego, do jakiego gatunku należą. Opiekowała się już, poza hieną, gepardziątkiem, szakalem oraz stadkiem pawianów. 

Nati adaptuje swoje zachowanie do potrzeb swoich „dzieci” i każdego z nich szkoli w tych umiejętnościach, które są mu potrzebne.  To prawdziwa Superniania! 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz