Reklama

Mężczyzna miał „genialny” plan porwania mastifa. Nie przewidział, że coś może pójść nie tak (VIDEO)

Porwanie szczeniaka. dog-wow
© YouTube @InsideEdition

Znacie to uczucie bezradności, kiedy wiecie, że coś złego dzieje się na waszych oczach, ale macie związane ręce? Tak właśnie czuł się Matt Ivy, kiedy oglądał nagranie z kamery, na którym widać porwanie jego psa.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 18.09.2019, 08:35, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Kradzież w biały dzień

Do kradzieży doszło popołudniu 8 października 2018 roku. Całe zajście możemy zobaczyć na nagraniu z kamery znajdującej się na posesji. Gdyby złodzieje wiedzieli o jej istnieniu, zapewne zachowywaliby się „dyskretniej”.

Na filmie widać czarnego SUV-a podjeżdżającego pod ogrodzenie. Chipper, 10-tygodniowy szczeniak rasy dogue de Bordeaux (mastif francuski), bawi się z dwoma dorosłymi psami, gdy nagle dwóch mężczyzn podchodzi do ogrodzenia.

Jeden z nich rozmawia przez telefon, podczas gdy drugi gwałtownie chwyta Chippera za kark i zabiera do samochodu. Na nagraniu słyszymy rozpaczliwy jęk pieska i jego przyjaciół.

Nagranie z kamery obejrzano już ponad 6 milionów razy

Filmik został zamieszczony w internecie przez zrozpaczonego właściciela Chippera. Matt Ivy, strażak z Mesquite w Teksasie, hobbystycznie hoduje psy tej rasy i jest w nich absolutnie zakochany jeszcze od czasów dzieciństwa. Dlatego kiedy doszło do kradzieży, przekazał nagranie lokalnym mediom oraz zamieścił je w internecie; w nadziei, że w ten sposób uda się zidentyfikować złodziei.

Transakcja i niewiarygodny zwrot akcji

Kilka dni później Matt podzielił się z internautami radosną nowiną.

„CHIPPER JEST Z POWROTEM DO DOMU!!!! (muszę wrócić do straży pożarnej i dokończyć moją zmianę, podam szczegóły tego, co się stało, kiedy będę mógł, prawdopodobnie jutro). PONOWNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WASZĄ MIŁOŚĆ, MODLITWĘ, WSPARCIE I POMOC”.

Okazało się, że złodzieje zabrali szczeniaka do warsztatu samochodowego Omar’s Wheels & Tires. Mechanik pracujący w warsztacie kupił od nich psa za 300 $. Na rynku ceny za szczeniaka mastiffa francuskiego mogą być nawet 10-krotnie wyższe.

Mechanik nie myślał jednak o zysku. Miał w pamięci filmik zamieszczony w internecie i zadzwonił do Matta z pytaniem, czy to jego pies. Ten od razu rozpoznał ukochanego Chippera. Piesek wrócił do domu cały i zdrowy.

Co za historia!

 

hinclude.html.twig