Reklama

Wzruszająca para: pies po amputacji adoptowany przez byłego żołnierza

Pies_po_amputacji_z_trzema_nogami_pointer dog-happy © Facebook

Nigdy nie zgadniecie, co ten pies i jego Pan mają ze sobą wspólnego!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Popsey to suczka rasy pointer, którą spotkało ogromne nieszczęście. W wyniku zaniedbania, doznała urazu łapki, którą trzeba było amputować. Mimo tego, że sunia nauczyła się radzić sobie z niepełnosprawnością, to w Turcji, kraju, w którym mieszkała, nikt jej nie chciał. Wszyscy woleli adoptować zdrowe psy. 

Popsey przez ponad 3 lata mieszkała w schronisku czekając na to, by ktoś ją pokochał. Bez rezultatu. Aż zdarzył się cud. 

Człowiek na wózku chce zaadoptować Popsey

John Hopkins to były wojskowy, który sam stracił nogę podczas nieszczęśliwego upadku ze schodów przeciwpożarowych. Stało się to zaledwie trzy dni po tym, jak odszedł z wojska po 18 latach służby. 

Kiedy przebywał w szpitalu Salisbury, usłyszał od wolontariuszki The Pointer Rescue Service historię Popsey i od razu wiedział, że do siebie pasują. W końcu oboje są po amputacjach – będą się zatem doskonale rozumieć. 

„Czuję, że ona potrzebuje opieki po tym, co ją spotkało” – mówi Hopkins. „Ja się zajmę nią, a ona uratuje mnie.” 

Tureckie schronisko jest w kontakcie z The Pointer Rescue Service, ale aby przywieźć Popsey do Wielkiej Brytanii potrzebne jest 1500 Funtów. Dlatego na stronie Gofundme, uruchomiono zbiórkę pieniędzy na ten cel. Zebrano już więcej pieniędzy niż potrzeba! Pointer niedługo przyjedzie do swojego nowego opiekuna. 

 

 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz