Reklama

Kobieta znajduje swojego kota po 9 latach rozłąki. Nie wie, że czeka ją kolejna tragedia

Kotka Djoon. cat-wow © Marine Boceno

Marine skontaktowała się z Wamiz, by podzielić się swoją niezwykłą historią. Opowiedziała nam o swoim kocie, który znalazł się po 9 latach. Niestety, po dwóch tygodniach od szczęśliwego zdarzenia, wydarzyła się kolejna tragedia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kochana Djoon

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy Marine, młoda kobieta dopiero wkraczająca w dorosłe życie, adoptuje sfinksa Djoona. Jak wszystkie koty tej rasy, kotka jest przesłodka i pragnąca towarzystwa. Pozwala się nawet wyprowadzać na spacery po ulicach Paryża.

Po dwóch latach Marine postanawia przygarnąć jeszcze jednego kotka rasy sfinks kanadyjski, o imieniu Fidji i dać go w prezencie swojemu tacie. Jak doskonale wiecie, życie w towarzystwie kotów zawsze płynie przyjemniej. Niestety przewrotny los miał inny plan i zostawione przez Marine otwarte okno, kiedy poszła do pracy, na zawsze odmieniło jej życie.

„Kiedy wróciłam z pracy, Djoon zniknęła. Zrobiłam wszystko, aby ją znaleźć: ulotki, nagrody… Trudno mi nawet opisać smutek, jaki czułam, kiedy musiałam pogodzić się z faktem, że Djoon na zawsze zniknęła z mojego życia”.

Marine, w rozpaczy po stracie czworonoga, postanowiła jednak nie dawać Fidji swojemu ojcu i zatrzymać go u siebie.

Prawie dekadę później…

Mamy rok 2019. Marine ma dwoje dzieci i nie mieszka już w Paryżu. Uciekła od zgiełku metropolii do Bretanii, krainy swojego dzieciństwa, by wieść spokojne życie nad morzem. Jednak w ubiegłym miesiącu sielankę przerwała sensacja.

„Mój mąż odebrał telefon i jakaś dziewczyna powiedziała, że ma naszego kota. Natychmiast pobiegłam na górę, ale Fidji był w domu ... Nie zrozumiałam ... Dziewczyna wyjaśniła nam, że znalazła Djoon na balkonie na 7. piętrze paryskiego budynku. Natychmiast poszła do weterynarza i zobaczyła, że kot ma mikroczip z moimi danymi”.
Djoon po powrocie do domu©Marine Buceno

Marine nie wierzyła w to, co się dzieje. Po 9 latach odnalazła się jej ukochana kotka! Kobieta pojechała więc do Paryża odebrać starą przyjaciółkę, a ta zachowywała się jakby tych 9 lat nie było. Po przyjeździe do domu szybko się zaaklimatyzowała, a nawet rozpoznała Fidji! Nie odstępowała swojego kociego współtowarzysza ani o krok. Wkrótce zaczęło to być podejrzane.

Kolejna tragedia

Dziwne zachowanie Djoon w stosunku do Fidji dało Marine do myślenia. Kobieta zabrała kota do weterynarza. Okazało się, że Fidji ma ciężkie zapalenie płuc i musi zostać uśpiona…

Kotek przez 9 lat wypełniał pustkę w sercu Marine po zniknięciu Djoon. Teraz role muszą się jednak odwrócić. Mamy nadzieję, że ten trudny czas po stracie upłynie Marine w towarzystwie kochającej kotki Djoon.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz