Reklama

Nowa technologia pozwoli Ci podejrzeć, co robi Twój pupil, a nawet z nim
zobacz informacje o obrazie
© PetChatz

Twój pies zostaje sam w domu? Teraz możecie do siebie zadzwonić

Przez Anna Zielińska-Hoşaf Behawiorysta kotów

Opublikowano aktualizacja dnia

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Długie godziny, które opiekun spędza w pracy, a jego zwierzak – sam w domu, bywają trudne. Niejeden opiekun chciałby podejrzeć, co robi jego zwierzak – czy to z czystej tęsknoty, czy też dla kontroli, czy wszystko jest w porządku, zwłaszcza jeśli zwierzak jest chory lub potrzebuje szczególnej opieki. A i pupil poczuje się lepiej, gdy usłyszy głos swojego człowieka. Dzięki urządzeniu PetChatz taka łączność jest możliwa!

Co to jest PetChatz?

PetChatz to proste w instalacji i obsłudze urządzenie, które pozwoli Ci połączyć się z Twoim zwierzakiem nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu – jak zapewnia producent. Od zwykłych kamerek różni się przede wszystkim tym, że pozwala na obopólną interakcję – zupełnie jak wideoczat z przyjacielem!

Urządzenie należy podłączyć do kontaktu i zamontować na ścianie – najlepiej oczywiście na poziomie głowy pupila. Następnie podłącz je do domowej sieci WiFi oraz, za pomocą aplikacji, zaloguj się. PetChatz pozwala obserwować zwierzaka w dowolnym momencie bez zwracania jego uwagi bądź przywołanie go do ekranu, aby móc się z nim porozumieć – w tym trybie zwierzak może Cię zobaczyć i usłyszeć.

PetChatz pozwala na nagrywanie filmów wideo. Posiada czujnik ruchu i dźwięku. Jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt.

Możliwości i korzyści

Jeśli chcesz zadzwonić do swojego zwierzaka, PetChatz odtworzy charakterystyczny dźwięk. Pies, nauczony że po jego usłyszeniu usłyszy także Twój głos i zobaczy Cię na żywo, nauczy się wiązać dźwięk z Twoim pojawieniem się na ekranie.

Dla dodatkowej motywacji urządzenie posiada także pojemnik na smakołyki, które możesz podać zwierzakowi zdalnie.

Podejście do ekranu we właściwym momencie będzie więc regularnie nagradzane. PetChatz to także producent zdrowych, mięsnych smakołyków dla psów – ale do pojemnika możesz włożyć ulubione smaczki Twojego pupila.

Dodatkowo do urządzenia można zakupić akcesorium PawCall®, które umożliwi zwierzakowi… skontaktowanie się z Tobą! Wystarczy, że lekko naciśnie je łapą, a połączy się z Twoją aplikacją.

Jeśli mimo wszystko zwierzak będzie niespokojny podczas Twojej nieobecności, PetChatz posiada także opcję aromaterapii – uwalnia do pomieszczenia kojący zapach.

Urządzenie pozwalające na kontakt z pupilem może być szczególnie przydatne w przypadku zwierząt chorych, starszych, potrzebujących szczególnej opieki, a także tych, które mają szczególną tendencję do rozrabiania w domu, gdy są same. Przy pomocy czatu przywołasz niesfornego psiaka do porządku. Będziesz także od razu wiedzieć, gdy zacznie dziać się coś niepokojącego, a pupilowi potrzebna będzie pomoc.

Czy kot też będzie zadowolony?

Chociaż PetChatz stworzono głównie z myślą o psach, nie ma przeszkód, aby skorzystać z niego mógł także kot! Zwłaszcza monitorowanie stanu zwierząt chorych i starszych jest szczególnie przydatne dla opiekuna, który chce opuścić dom ze spokojnym sumieniem. Nie każdy kot będzie zainteresowany nauką obsługi czatu, ale każdego zwierzaka można obserwować przy pomocy aplikacji. A część mruczków zainteresuje się także urządzeniem – zwłaszcza takim, które nie tylko pozwala usłyszeć opiekuna, ale na dodatek „rozdaje” przysmaki!

 

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz