Reklama

Ten bezdomny pies, straciwszy wszelką nadzieję, skulił się w kłębek i czekał na śmierć. Nie spodziewał się, że jeszcze wszystko może się odmienić (VIDEO)

Bezdomny pies Edward cierpiący na świerzb. dog-happy © YouTube @AnimalAidUnlimited

Niektórzy mawiają, że jedna rzecz się Bogu nie udała – starość. W szczególnie trudnej sytuacji są bezdomne, schorowane psy, którymi nikt się nie interesuje. Pogrążone w depresji i beznadziei po prostu czekają na śmierć… Historia psa Edwarda jest dowodem na to, że nie zawsze musi tak być.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bezdomność wśród zwierząt jest dużym problemem w Indiach. W szczególnie trudnej sytuacji są starsze czworonogi, które nie mają siły zawalczyć ani o jedzenie, ani o łaskę przechodniów. Wygłodzony, przeraźliwie chudy i zmagający się z okropnym świerzbem Edward, porzucił już wszelką nadzieję, skulił się w kłębek na śmietnisku i czekał na śmierć.

Los się może odmienić

Okazało się, że jednak ktoś miał na pieska oko. Specjalna grupa ratunkowa z Animal Aid Unlimited miała w nosie to, że piesek nie chce już żyć i postanowiła przetransportować go w bardziej bezpieczne miejsce.

Na filmie zamieszczonym w internecie widzimy, że kiedy jeden z ratowników podchodzi do Edwarda, ten podnosi się i na jego ciele widać niemal każdą kość, a jego sierść jest pokryta ogromnymi ranami. Pies nie chciał, by ktokolwiek go dotykał i zaczął uciekać i skomleć. Krzyk rozpaczy, jaki słyszymy na nagraniu, po prostu łamie serce.

Na szczęście ratownikowi w końcu udało się złapać pieska i go uspokoić.

Totalna metamorfoza

Natychmiast zabrano Edwarda na pogotowie ratunkowe i zaczęto intensywne leczenie. Przede wszystkim należało się zająć skórą pieska. Jego ciało zamiast sierścią było pokryte ogromnymi strupami i ranami. Psu zrobiono więc zastrzyki i serię kąpieli leczniczych. Po kilku tygodniach leczenia Edward zaczął się zmieniać aż w końcu całkowicie pokonał chorobę.

Historia Edwarda jest dowodem na to, że absolutnie każde życie jest warte uratowania. Dzięki dobrym ludziom piesek może teraz przeżyć jesień życia w zdrowiu i bezpieczeństwie.

Gdy widzicie na ulicy bezdomnego zwierzaka, nie zostawiajcie go w potrzebie. Interweniujcie.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz