Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Ten bezdomny pies, straciwszy wszelką nadzieję, skulił się w kłębek i czekał na śmierć. Nie spodziewał się, że jeszcze wszystko może się odmienić (VIDEO)

Bezdomny pies Edward cierpiący na świerzb. © YouTube @AnimalAidUnlimited

Niektórzy mawiają, że jedna rzecz się Bogu nie udała – starość. W szczególnie trudnej sytuacji są bezdomne, schorowane psy, którymi nikt się nie interesuje. Pogrążone w depresji i beznadziei po prostu czekają na śmierć… Historia psa Edwarda jest dowodem na to, że nie zawsze musi tak być.

Przez Agnieszka Marczak, 23 wrz 2019

Bezdomność wśród zwierząt jest dużym problemem w Indiach. W szczególnie trudnej sytuacji są starsze czworonogi, które nie mają siły zawalczyć ani o jedzenie, ani o łaskę przechodniów. Wygłodzony, przeraźliwie chudy i zmagający się z okropnym świerzbem Edward, porzucił już wszelką nadzieję, skulił się w kłębek na śmietnisku i czekał na śmierć.

Los się może odmienić

Okazało się, że jednak ktoś miał na pieska oko. Specjalna grupa ratunkowa z Animal Aid Unlimited miała w nosie to, że piesek nie chce już żyć i postanowiła przetransportować go w bardziej bezpieczne miejsce.

Na filmie zamieszczonym w internecie widzimy, że kiedy jeden z ratowników podchodzi do Edwarda, ten podnosi się i na jego ciele widać niemal każdą kość, a jego sierść jest pokryta ogromnymi ranami. Pies nie chciał, by ktokolwiek go dotykał i zaczął uciekać i skomleć. Krzyk rozpaczy, jaki słyszymy na nagraniu, po prostu łamie serce.

Na szczęście ratownikowi w końcu udało się złapać pieska i go uspokoić.

Totalna metamorfoza

Natychmiast zabrano Edwarda na pogotowie ratunkowe i zaczęto intensywne leczenie. Przede wszystkim należało się zająć skórą pieska. Jego ciało zamiast sierścią było pokryte ogromnymi strupami i ranami. Psu zrobiono więc zastrzyki i serię kąpieli leczniczych. Po kilku tygodniach leczenia Edward zaczął się zmieniać aż w końcu całkowicie pokonał chorobę.

Historia Edwarda jest dowodem na to, że absolutnie każde życie jest warte uratowania. Dzięki dobrym ludziom piesek może teraz przeżyć jesień życia w zdrowiu i bezpieczeństwie.

Gdy widzicie na ulicy bezdomnego zwierzaka, nie zostawiajcie go w potrzebie. Interweniujcie.