Reklama

Golden retriever zamiast partnera, kamper zamiast biura, czyli jak zacząć życie na nowo

Pies także uwielbia podróże dog-happy © shutterstock.com

24-letnia Sydney Ferbrache zawsze myślała o podróżowaniu jako o sposobie na życie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rzuciła pracę i chłopaka, sprzedała cały swój dobytek i zamieszkała w vanie razem ze swoją suczką rasy golden retriever, Ellą. Jak sobie radzi?

Przez Diana Klimowicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Rzucam wszystko

Sydney Ferbrache pracowała jako organizator wydarzeń – jak mówi – u samego diabła. 70-godzinne tygodnie w pracy przekonały ją, że to nie dla niej. Zaprezentowała więc swój pomysł na podróżowanie partnerowi, a ten przyjął go z entuzjazmem. Para zainwestowała w vana i we wrześniu 2017 r. wyruszyła w drogę. Związek przetrwał jednak tylko do kwietnia, a razem z chłopakiem zniknął i samochód. Sydney musiała więc przemyśleć sprawy na nowo.

Nowy początek

Podejmowała się różnych prac m.in.: projektowała strony internetowe i opiekowała się dziećmi. Ciężka praca opłaciła się i w maju 2018 r. Sydney mogła kupić nowego vana za 24 tys. dolarów, którego następnie zamieniła w przytulne gniazdko z elektrycznością, wytworzoną dzięki energii słonecznej. Wyposażenie kosztowało ja kolejne 10 tys. dolarów. Samochód posiada kuchnię, sypialnię i przestrzeń biurową. Jest też toaleta, ale nie ma prysznica. Dziewczyna myje się w lokalnych siłowniach. Innym minusem jest to, że cała korespondencja wysyłana jest do domu jej rodziców.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sydney Ferbrache (@divineontheroad) on

Podróż życia 

Sydney i Ella zwiedziły dotychczas Yellowstone, Utah, Arizonę, Montanę, Colorado, Californię, San Diego i Oregon. Dotarły nawet do Quebecu. Zimą wygrzewać się będą w Meksyku. Podróże umożliwia im praca zdalna. Sydney zarabia jako blogerka (na Instagramie (divineontheroad) ma prawie 100 tys. obserwujących) i wirtualna asystentka. Projektuje też strony internetowe. Od niedawna prowadzi podcast „My Solo Road”, w którym przekonuje, że młode kobiety nie muszą się bać samotnych podróży i dzieli się wskazówkami.

Ella ma już ponad rok i świetnie znosi ciągłą podróż. Jest bardzo energiczna i wesoła. Posiada własne konto na Instagramie – ellathevandog, gdzie obserwuje ją 15 tys. osób. W ostatnim czasie Sydney przygarnęła nowego pieska – maleńką Pearl. Być może też doczeka się własnego konta w mediach społecznościowych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ella The Golden Retriever (@ellathevandog) on

Sydney Ferbrache nie jest pierwszą młodą kobietą, która zdecydowała się zamieszkać w samochodzie wraz ze swoim psem i zwiedzić świat. Jenna Spesard prowadzi kanał na YouTubie oraz ma stronę internetową, gdzie publikuje przygody jej i jej psa o imieniu Salies. Historia Jenny jest bardzo podobna. Początkowo miała podróżować ze swoim chłopakiem, jednak para rozstała się. Teraz Jenna i jej pies jeżdżą po świecie i prezentują inne małe domki (nie tylko na kółkach).

Źródło: Daily Mail

Źródło: YouTube

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz